Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Povodně - badatelské aktivity

Povodně - badatelské aktivity

Žáci 8. třídy se na určitou dobu stali vodohospodáři a zamýšleli se nad problematikou povodní v krajině. V rámci projektu PŘÍRODA, kde spolupracujeme s Univerzitou Palackého v Olomouci, byla pro žáky připravena aktivita k učivu o rizikových jevech v krajině - konkrétně o povodních. Všichni žáci se formou stolní didaktické hry "Pozor, velká voda" přesunuli do smyšlené vesnice Voděrady, kde měli za úkol na základě indícií devíti konkrétních lidských příběhů zjistit, kde konkrétně lidé ve vsi bydlí, jak jim voda může ublížit a jaká přijmout opatření proti velké vodě.

Didaktická hra odráží aktuální změny v chodu srážek, kdy stále větší objem srážek padá ve formě tzv. přívalových dešťů a způsobuje velké škody. Hra má za úkol naučit žáky myslet v souvislostech a vyhodnocovat předkládané údaje.

Mgr. Tomáš Milar

20181211_133955.jpg