Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Cestovatelský klub: Výlet do Lesního baru

Cestovatelský klub: Výlet do Lesního baruByla sobota 16. 2. 2019, něco kolem půl deváté ráno a na vlakovém nádraží v Prostějově se začali scházet účastníci třetí výpravy Cestovatelského klubu. Celkem se sešlo 10 žáků a dva učitelé jako jejich doprovod. V tuto chvíli ještě nikdo, opravdu nikdo, netušil, kolik kilometrů v tento den nachodí. Cíl byl jasný, nasednout do vlaku směr Jeseníky, vystoupit v Ramzové, kochat se sněhem, zasněženou krajinou a koulovat se. Tohle vše se povedlo, počasí bylo přímo ukázkové, čistě modrá obloha. Po prvotním seznámení se sněhem, ten jsme v nížině viděli jen pár dní, jsme se vydali do Lesního baru, který funguje jako samoobsluha a lidé zde neplatí číšníkovi, ale hází za poskytnuté občerstvení peníze do kasičky.

A teď s přiznáním ven! Cesta byla o něco delší než jsme původně předpokládali, někteří účastníci si možná bědovali, kam že se to vydali a zdálo se jim to jako věčnost. Věčnost to nebyla, bylo to asi 8 km, ale pro někoho to byl nezvyk. V Lesním baru všichni nabrali sílu a cestu k vlaku zvládli doklouzat na výbornou. Celá cesta byla pokryta ledovkou, kterou asi nikdo z nás ještě neviděl. Leckdo na ni má i památku ;)

Na závěr bychom chtěli pochválit všechny účastníky této výpravy. Všichni ji zvládli a to je důležité! Pro někoho to byla běžná procházka, pro někoho to bylo posunutí své hranice a má být právem na co pyšný. :)

Těšíme se na další setkání :)

                                                                                                                                                                    Tomáš Milar a Petra Kadlecová

bar1.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů