Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Deburau - divadelní představení

Deburau - divadelní představení

Ve středu 15. 5. navštívili žáci deváté třídy poslední školní divadelní představení tohoto roku. Herci Městského divadla Mladá Boleslav jim v poutavém příběhu přiblížili příběh francouzského mima s českými kořeny Jeana Gasparda Deburaua (narozen jako Jan Kašpar v Kolíně). Tento velikán první poloviny 19. století ovlivnil i pantomimu století 20., například tvorbu Marcela Marceaua.

Inscenace Městského divadla Mladá Boleslav se dlouhodobě vyznačují vysokou kvalitou zpracování. Výjimku netvořilo ani toto představení.

Mgr. Simona Hýblová

Z reakcí žáků:

• Bylo to super. Hudebníci byli šikovní, to, že hráli naživo, tomu dávalo dobrou atmosféru. Bavilo mě to. Pěkný příběh. (Lenka Koudelková)
  • Divadlo bylo pěkné. Líbily se mi rekvizity a úžasné hraní herců. Jen mi někdy přišlo, že zvuk z reproduktorů byl trochu moc nahlas, za což herci nemůžou. (Adéla Navrátilová)
  • Divadlo bylo celkem pěkné, ale některé scény byly zdlouhavé. (Adéla Vičarová)
  • Líbilo se mi to. Bylo to dobře vymyšleno, dobře zpívali. (Tereza Vlková)
  • Bylo to nudné. Moc velký rámus. (Tomáš Kubík)
  • Divadlo se mi nelíbilo, protože tam byly nevhodné scény. Jediné, co se mi líbilo, byla ta kapela. Houslista byl nejlepší. (Bára Klváčková)
  • Bylo to super. Dobré obsazení rolí. (David Klimeš)
  • Bylo to skvělé. (Tomáš Jenderka)
  • Bylo to super, ale ty „vtipné“ divadelní scénky (jak tam herci hráli, že hrají v divadle) moc vtipné nebyly. Konečná scénka byla ta nejlepší! (Radek Študent)
  • Zajímavé, dobře zahrané. Občas ale herci neslyšitelní a ta zpívající paní ohlušující, ale jinak zábavné. (Ondřej Zezula)