Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > BRANNÝ DEN - POKOS (Příprava obyvatel k obraně státu)

BRANNÝ DEN - POKOS (Příprava obyvatel k obraně státu)

Ve čtvrtek 20. června se v areálu školy konal branný den, kterého se zúčastnili žáci 4. – 9. ročníku. Žáci se na pěti stanovištích dověděli mnoho zajímavých informací – co jsou to mimořádné události a jaká rizika jsou s nimi spojená, co dělat v případě ohrožení zdraví, jak správně přivolat záchranku a poskytnout první pomoc, co dělat při úniku chemických látek, seznámili se s úkoly a činností armády v míru i v případě ohrožení. Součástí práce na stanovištích byly i praktické činnosti a úkoly. Žáci si vyzkoušeli vojenské uniformy, plazení a hod granátem na cíl, stříleli z kuličkových zbraní, zachraňovali život figuríně, oblékali si protichemický ochranný oblek, běhali v plynových maskách a chystali evakuační zavazadlo.

Celou akci pro nás připravili pracovníci Muzea civilní obrany Ústí nad Labem (pracoviště Brno).

Fotografie najdete zde.