Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Exkurze - koncentrační tábor Osvětim

Exkurze - koncentrační tábor Osvětim

V úterý 11. 6. 2019 se devátá třída a vybraní žáci osmé třídy zúčastnili vzdělávací exkurze do Osvětimi. Žáci měli možnost prohlédnout si koncentrační tábory Auschwitz I i Auschwitz II – Birkenau. Díky česky mluvícímu průvodci se dozvěděli, jak vypadal běžný den internovaných vězňů, i to, jak se v průběhu války měnil účel táborů a s ním i krátký život vězňů. Přestože nám počasí přálo (možná až příliš), tíživá atmosféra dolehla na většinu dětí. Svůj zájem projevovali doplňujícími dotazy, na které průvodce ochotně odpovídal. Všem zúčastněným bych ráda poděkovala, že se na tomto pietním místě chovali důstojně.

Mgr. Simona Hýblová

Osvětim.jpg