Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > PÁŤÁCKÉ PROJEKTOVÉ DNY „BARVY PODZIMU“ ANEB UČÍME SE VENKU

PÁŤÁCKÉ PROJEKTOVÉ DNY „BARVY PODZIMU“ ANEB UČÍME SE VENKU

Ve druhé polovině října si naši páťáci výuku některých předmětů okořenili projektovým vyučováním na téma „Barvy podzimu“. Nejprve se vydali na školní zahradu a staré hřiště, kde si všímali změn v přírodě a její barevnosti. Součástí bylo i malování venku dle podzimní scenérie, výroba nápisů z přírodnin a zakopávání „pokladu“. V literatuře si pak hráli na básníky, soutěžili o Krále rýmů. Ve slohu psali líčení podzimní přírody, v mluvnici pracovali ve dvojicích nad tematickými pracovními listy. V matematice nechyběly podzimní slovní úlohy. Ve výtvarné výchově se z nich stali impresionisté, kteří v souladu s hudbou malovali svá díla. V pracovních činnostech se zase proměnili v pracovité určické děti.  Vzali hrábě a shrabovali podzimní nadílku pod listnatými stromy.

Děti se do všech činností aktivně zapojovaly. Nejvíce je baví  učit se hravou formou a být na čerstvém vzduchu. Navíc počasí nám přálo a říjnové slunce se postaralo o nádherné „BARVY PODZIMU“.

Lenka Literová, Lenka Dostálová a PPP (perfektní parta páťáků)

DSCN7910.JPGDSCN7830.JPG