Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Robotická včelka BEE – BOT v přírodopisu

Robotická včelka BEE – BOT v přírodopisu

Že robotická včelka není pomůckou jen pro menší děti, jsme se s žáky přesvědčili v hodinách přírodovědy a přírodopisu. V pátém ročníku se nám pomůcka osvědčila v rámci opakování učiva o vesmíru, kdy žáci plnili několik úkolů – museli včelku správně naprogramovat, aby dojela k určenému cíli. Pro žáky byly nachystané kartičky se správnými i špatnými tvrzeními týkající se naší Sluneční soustavy a Země. Ve skupinkách hledali správná řešení a odůvodňovali ta chybná. V sedmém ročníku jsme včelky použili při upevňování učiva o obojživelnících. Ověřili jsme si, zda jsme probrané učivo pochopili a zapamatovali si nové pojmy. U dětí sklidila nová pomůcka velký úspěch a pracovali s nadšením, zároveň rozvíjeli své logické a matematické myšlení.

vcelky 1.jpgvcelky 4.jpgvcelky 2.jpg