Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Učíme se venku chemii (a nejen ji)

Učíme se venku chemii (a nejen ji)

I když se venku značně ochladilo, ani počasí nás neodradilo vyměnit některé hodiny v klasické třídě za venkovní učebnu. V roce 2019 si připomínáme 150. výročí  Mendělejovy periodické tabulky prvků. Abychom si ji ukázali i jinak, než na papíře, nakreslili jsme si ji na chodník. Naším úkolem bylo ke značce prvku vyhledat český a latinský název a poté prvek umístit do správné skupiny a periody. Následovalo vyvození souvislostí mezi umístěním prvků v tabulce a jejich vlastnostmi.

S šesťáky jsme si v návaznosti na předchozí téma o symbióze sinic s houbami povídali o lišejnících, jejich vlastnostech, výskytu i významu. Tyto organismy najdeme kromě skal také na kmenech stromů (i na naší školní lípě).Terčovku bublinatou jsme si nejdříve prohlédli na kůře naší školní lípy, poté jsme studovali její stavbu těla pod lupou a mikroskopem. Učení venku nás prostě baví.

PSP.jpgpsp2.jpglišejníky1.jpglisejniky 2.jpg