Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > MOSTY

MOSTY

Plakát.PNG

Vážení a milí rodiče,

již čtvrtým rokem budeme na naší škole realizovat adaptační projekt MOSTY, který je určen všem dětem, které přijdou k zápisu do 1. třídy.

Naše MOSTY jsou pomyslným můstkem mezi předškolním a základním vzděláváním, mezi hlavní cíle adaptačního programu patří zbavit dítě obav ze ztráty známého prostředí mateřské školy při přestupu do ,,velké“ školy. Vaše děti budou mít možnost prostřednictvím jednotlivých setkání se seznámit s novým prostředím a s novými autoritami ve vzdělávání. Snažíme se u dětí vytvořit zejména pocit důvěry a bezpečí.

Samotné edukační bloky nesou název - Hrajeme si s pohádkou, kdy prostřednictvím didakticky zacílených činností se pedagog školy postupně seznamuje s dětmi a připravuje budoucí prvňáčky na způsob práce v 1. třídě. Zařazené aktivity jsou zaměřeny na rozvoj zrakové a sluchové diferenciace, zejména je posílen rozvoj grafomotorických dovedností.

Harmonogram projektu

Výstřižek.PNG