Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Na běžky s úsměvem 2020

Na běžky s úsměvem 2020

V pondělí 20. ledna vyměnilo 24 žáků ze 4. a 5. třídy školní lavice za běžkařský areál v Nové Vsi u Rýmařova. Na 5 dní se jejich dočasným domovem stala Chata Policie ČR. Pro děti byl připraven program zaměřený na výuku a zdokonalování běžeckého lyžování. Na sněhu si děti vyzkoušely netradiční aktivity, při kterých se naučily držet rovnováhu na lyžích, běhat a dělat obraty. Ve stopě trénovaly dvoudobý běh střídavý a velkou zábavou pak bylo sjíždění z kopce spojené s různými úkoly – dřepováním, jízdou po jedné lyži, jízdou v telemarku, jízdou dvojic, trojic i čtveřic. Lyžařské dovednosti dětí prověřily běžecké závody – sprint jednotlivců a biatlonový závod smíšených štafet. Vyvrcholením pobytu se stal výlet na Alfrédku.

Velké poděkování patří pracovníkům Sportcentra Prostějov, kteří pobyt na horách pro děti připravili: instruktorům Jiřímu Novákovi mladšímu i staršímu, Denise Holické, kuchařkám Daně Dudkové a Dáše Šustrové.

Irena Pugnerová

běž4.jpg