Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Cyklus přednášek Objev mediální gramotnost

Cyklus přednášek Objev mediální gramotnost

Vyznat se v nepřehledném prostředí online světa, sociálních sítí a mediálních sdělení není vůbec jednoduché. Proto jsme do naší školy pozvali dvě skvělé lektorky Informačního centra pro mládež v Prostějově. Každá třída druhého stupně absolvovala jednu devadesáti minutovou přednášku na vybrané téma. Tyto přednášky přispěly k lepšímu osvojování kompetencí a znalostí v rámci předmětů informatika a výchova k občanství. Žáci se aktivně zapojili do diskuze a sami dávali podněty k daným tématům.

Šestá a sedmá třída absolvovala přednášku na téma Sociální sítě, osmáci řešili Bezpečnost v online prostoru a deváťáci si povídali o tom Jak nás média ovlivňují?

Mgr. Tomáš Milar

omg.jpg