Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vítězství v celostátní soutěži SVĚT OČIMA DĚTÍ

Vítězství v celostátní soutěži SVĚT OČIMA DĚTÍ

Na jaře letošního roku 2021 se žáci 6.A a 6.B zapojili do školní literární soutěže. Nejlepší práce na téma            „Svět v době pandemie a hrdinové v 1. linii“ byly zaslány do celostátní soutěže „Svět očima dětí“, kterou pořádá Ministerstvo vnitra ČR.

1. Literární

- Tomáš Gašpárek – Pohádka o Covídkovi (pohádka)

- Barbora Langová – Hanička a covid (romance na covidové téma)

- Thi Thanh Mai Nguyen – Pojď rychle domů, tati (povídka)

2. Audiovizuální

- Barbora Langová, Anna Dostálová a Štěpánka Křížková – Určická střela (televizní reportáž)

A jak to dopadlo? V rámci celé republiky vybrala porota mezi vítězné práce naši „Určickou střelu“!

To bylo radosti :-) Tak obrovský úspěch jsme ještě nezaznamenali!

Barunce, Aničce a Štěpánce moc gratulujeme!!! V září pojedou do Prahy na předávání cen. Už se moc těší!

Přikládáme ukázku jejich vítězné televizní reportáže:    https://youtu.be/6ZIAssLs5DM

Tomovi, Barče a Marušce též děkujeme za výbornou reprezentaci školy :-)

Mgr. Lenka Literová, ČJ

Televizní reportáž.png