Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Souboj čtenářů

Souboj čtenářůV průběhu druhého pololetí se žáci šestých tříd připravovali na letošní ročník Souboje čtenářů, do kterého se naše škola již několik let zapojuje. Jedná se o celorepublikovou soutěž, jejímž cílem se stmelit kolektivy šestých ročníků prostřednictvím čtení společných knižních titulů. Děti mají na výběr z pěti knih moderní české dětské literatury a každý si vybírá tu, která jej nejvíce oslovila.

V letošním roce děti četly knihy Tymián z Oxary, Expedice badatele Věnceslava Brábka, Safíroví ledňáčci a glutaman, Klub divných dětí a Já, Finis.

V konkurenci 64 škol naši šesťáci obsadili nádherné 14. místo. (Z celého Olomouckého kraje se lépe než oni umístila pouze Prima Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově.)

Šesťákům gratulujeme a děkujeme jim za reprezentaci školy. Další veliké poděkování patří holkám z našeho knižního klubu, které mají na úspěchu nemalý podíl, protože se děti neustále snažily motivovat k dalšímu čtení, pořádaly online společná setkání těch, kteří četli stejnou knihu, a připravovaly vzorové kvízy ke knihám, aby podpořily jejich aktivitu.

Mgr. Simona Hýblová

Souboj čtenářů | Rostemesknihou.cz