Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Určičtí sedmáci vzhůru na Praděd!

Určičtí sedmáci vzhůru na Praděd!      V září letošního roku žáci 7. B vyrazili na 2-denní „adapťák“. A kam? No přece za krásami naší vlasti. Do nádherných Jeseníků!

      Po cestě vlakem a autobusem jsme se ubytovali v útulném penzionu U Hradilů ve Vrbně pod Pradědem. Nebo spíš u Kosíků…, což jsou shodou náhod bývalí Určáci. :-) Neuvěřitelné, že?

      Děti byly nadšené nejen z luxusních pokojů s výhledem na hory, z chutného jídla a venkovního herního areálu, ale hlavně z připojení na WIFI a z televize. Klasika! Snažily jsme se je tedy s paní asistentkou vytrhnout z reality běžného života a už mazaly na Praděd. Nezapomněli jsme ani na lázeňské město Karlova Studánka s kouzelným vodopádem a vzpomínkou na film S tebou mě baví svět.

     Večer následoval táborák s kytarou a stezka odvahy s překvapením. Po probdělé noci čekala sedmáky rozcvička na čerstvém vzduchu a po snídani Recyklovaná šipkovaná. Nechybělo ani hledání pokladu u lesa.

     Po pečeném kuřátku a svíčkové se loučíme s Kosíkovými a míříme směr exkurze - vrbenské sklárny TOMI. Jejich sklářské výrobky byly použity i ve filmu Pán prstenů. A pak už pá pá, sedáme na „vrbenskou střelu“ a pádíme za maminkou a tatínkem. :-)

„Bolo to naozaj supiš!“

„Děcka byly skvělýýý!“

       Máme na co vzpomínat. Kromě toho, že jsme úspěšně zdolali nejvyšší horu Jeseníků a zopakovali si zeměpis a přírodopis, kluci a holky si zasportovali        na čerstvém vzduchu, zazpívali, zahráli a zatancovali u táboráku. Nechyběla ani trocha učení formou hry o Recyklaci odpadu, zásady stravování, z ČJ psaní pohlednic nemocným spolužákům, orientace při cestování vlakem a autobusem… Ale hlavně stmelování kolektivu a budování kamarádských vztahů mezi dětmi, což je po covidu asi to nejdůležitější.

      Ještě jednou díky skvělé partě 7. B!

 

                                                                                             Lenka Literová, tř. uč.

 

 

1. Nádraží s p. Kosíkovou.jpg2.a  Před penzionem.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.b Vodopád.jpg3. Holky pochod na Praděd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Horský pramen.jpg5. Kruh.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. 3 gracie.jpg7.a  Praděd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.b Sekání dřeva.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.c  Táborák.jpg8.a Rozcvička.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.b Učení.jpg8.c Studánka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Poklad.jpg10. Poklad (2).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Sokolka.jpg13. Sklárny.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Zmrzlina.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Odjezd vlaku.jpg