Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ URČICE „2021“

VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ URČICE „2021“

Ve čtvrtek 7. října 2021 proběhly na ZŠ Určice VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU.

V předešlých dnech však nejprve každá třída od 5. – 9. nominovala maximálně  4 zástupce, kteří v předvolební kampani usilovali o přízeň voličů. Kandidáti pak dětem poskytovali rozhovory, fotili se a vytvářeli si medailonky na nástěnku. U ní pak žáci diskutovali a získávali informace o akci. Volební komise byla složena z vybraných žáků 8. a 9. třídy.

Vše bylo pečlivě připraveno, a tak ve čtvrtek 7. 10. mohly volby vypuknout. V průběhu 2. a 3. vyučovací hodiny komise obcházela třídy s volebními lístky, na kterých voliči mohli zakroužkovat vždy maximálně 2 kandidáty z 5., 6., 7., 8. a 9. třídy. Poté každý svůj volební lístek vhodil do volební urny.

4. a 5. hodinu měla komise nelehký úkol, musela rozklíčit všech 144 volebních lístků. Mnozí z nich to dělali poprvé. Hlasy voličů byly zapisovány do volebního protokolu, jak to bývá u opravdových voleb. Na všechno dohlížela p. uč. Literová (předsedkyně komise) a p. uč. Baštrnáková (místopředsedkyně). Volby proběhly bez problémů a ve 12.30 hod. byly výsledky s podpisem všech členů na světě:

9. třída – Sosík Adam, Černý Samuel

8. třída – Brablecová Eliška, Peštuková Monika

7. A       – Pankivová Daniela, Pospíšilová Veronika

7. B       – Langová Barbora, Křížková Štěpánka

6. A       – Mlčochová Klára, Nedbal Pavel

6. B       – Prokopová Ema, Rozehnal Vojtěch

5. A        – Dostálová Kateřina

5. B       – Dedková Monika

Vítězové voleb se stávají právoplatnými členy ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ URČICE. Blahopřejeme! J Jejich úkolem teď bude podílet se aktivně na dění naší školy a zajistit dobrou spolupráci mezi třídami a vedením ZŠ.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci voleb – třídním učitelům, kandidátům, volební komisi, voličům, p. ekonomce Javoříkové za tisk listin a p. uč. Baštrnákové za focení. Díky patří také vedení školy, které umožňuje žákům asertivně diskutovat a dává prostor realizovat na škole takové projekty.

Mgr. Lenka Literová

(vedoucí ŠKOLNÍHO PARLAMENTU)