Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Stávám se čtenářem

Stávám se čtenářem

Datum konání:
26.10.2021

Čtvrťáci si úterý před podzimními prázdninami zpříjemnili čtenářským dnem. Hledání informací o spisovateli nebo spisovatelce  šlo některým snadno, jiní chvílemi ani nedoufali, že se jim podaří všechny kartičky najít. Nakonec to klaplo a mohli jsme začít s tříděním a zapisováním informací, o které jsme se potom podělili s ostatními. Ode dneška už víme, kdo to je Miloš Macourek, Iva Procházková, Astrid Lindgrenová, Joanne Rowlingová nebo René Goscinny. Ti pozornější z nás si možná zapamatovali různé zajímavosti  a třeba i název některé z knih těchto populárních autorů literatury pro děti.

Po splnění všech úkolů jsme se uvelebili v pelíšku nebo se jenom tak posadili s knížkou a hrníčkem čaje a četli a četli........a přišli jsme na to, že čtení může být vlastně docela prima zábava.

Zuzka: „Bylo zábavné hledání kartiček a moc mě nebavilo skládání kartiček. Ale jinak skvělý den, moc jsem si to užila."

Aneta: „Dnes se mi to vážně strašně moc líbilo. Myslím, že se nám to hodně povedlo. Jsem ráda, že jsem tu byla."

Kája: „Bylo to nejlepší. Hlavně hledání kartiček, taky jsme si mohli dát čaj a také čtení bylo bezva."

20211026_142834.jpg     20211026_143017.jpg