Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Změna režimu testování ve školách

Změna režimu testování ve školách

Změna režimu testování

Na základě mimořádného opatření  ze dne 23. prosince 2021 (celé znění zde) se preventivné screeningové testování ve školách provede:

•  v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 vždy v pondělí a ve čtvrtek; není-li pondělí nebo čtvrtek vyučovacím dnem, provede se preventivní testování první vyučovací den následující po tomto dni,
  • 17. ledna 2022 a pak následně každé pondělí; není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.

Preventivní antigenní test se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Testovat se nově budou i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci. Další postup při testování zůstává stejný jako doposud, stejně jako specifika přítomnosti žáka v případě odmítnutí podstoupení testu (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.).

Předem děkujeme za pochopení a spolupráci při realizaci nařízení, velmi si toho vážíme.