Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Okresní kolo zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Dne 23. 2. 2022 proběhlo okresní kolo soutěže Zeměpisná olympiáda. Protože do doby konání zasahují v některých okresech jarní prázdniny, čekání na výsledky bylo dlouhé, ale stálo za to! :)

Naš škola se může pyšnit hned několika zdatnými zeměpisáři. Letošní ročník proběhl on-line v prostředí informačního systému Masarykovy univerzity v Brně. I s tímto neznámým prostředím si žáci poradili a zvládli tři disciplýny, které olympiádu tvoří: práce s atlasem, test geografických znalostí (bez atlasu) a praktický úkol.

Zeměpisná olympiáda pro nás okresním kolem nekončí. František Hečko (6.A) vybojoval postup do krajského kola, které se uskuteční také on-line ve středu 30. 3. 2022. V kategorii A a C skončili všichni zúčastnění v první polovině výsledkové listiny. Vezmeme-li v potaz, že žáci základních škol soutěží společně ve stejné kategorii s žáky gymnázií, je to pro naši školu velmi dobrá bilance této soutěže.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Františkovi přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Mgr. Tomáš Milar

Výsledky okresního kola

Jméno a přijímení Třída Pořadí v okrese Prostějov
kategorie A (6. ročník) František Hečko 6.A 4. místo