Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Instapohádka

Instapohádka

Datum konání:
11.4.2022

V pondělí 11. 4. se tři třídy 2. stupně (6.B, 7.A, 7.B) vypravily autobusem do Němčic nad Hanou, aby zhlédly divadelní představení Instapohádka, které nazkoušeli žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Němčice nad Hanou. Na představení se těšili zejména žáci 7.B, jelikož jednu z postav ztvárnila jejich spolužačka Bára Langová.

Jak již název představení napovídá, nejednalo se o obyčejnou pohádku, nýbrž o moderní pohádku zasazenou do světa internetu. Není se tak čemu divit, že příběh o princeznách závislých na sociálních sítích naše žáky svou aktuálností velmi zaujal. Pohádka měla nadto přesah do mediální výchovy, diváci se totiž např. dozvěděli, co jsou to hoaxy.

Po skončení představení mohli naši žáci ještě nahlédnout do zákulisí divadla, a odjížděli tak plni dojmů a nových zážitků.