Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Preventivní program "Bezneťáci"

Preventivní program "Bezneťáci"

V úterý 6.9.2022  žáci 6. tříd absolvovali preventivní program zaměřený na nebezpečí v online prostoru.

Lektoři po místnosti a chodbě rozmístili 18 problémových otázek. Žáci dostali kartičky s čísly 1-18 a pokyny, aby na otázky odpovídali samostatně a zaznamenali ke každé otázce jednu z nabízených odpovědí A, B nebo C dle svého nejlepšího uvážení. Po vyplnění všech otázek si lektoři žáky svolali a procházeli s nimi jednotlivé otázky. Ptali se jich, proč vybrali zrovna takovou odpověď na položenou otázku. Lektoři dále zjistili, do jaké hloubky žáci vnímají danou problematiku a jestli se dokážou správně zachovat nebo rozhodnout. Po každých šesti otázkách byl program doplněn o skutečný příběh jako je např.: o modré velrybě, o víle Winx nebo také o zadlužení rodiny kvůli online hře.

IMG_2192.JPGIMG_2195.JPG