Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Úspěch ve finále celorepublikové literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení“

Úspěch ve finále celorepublikové literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení“O účast naší školy ve finále celorepublikové literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení“ se zasadila Barbora Langová z 8.B.

Svou lyricko-epickou prací „Byla jedna holčička…“ zazářila mezi 292 dětskými a studentskými díly festivalu Jičín – město pohádky. Byla nominována na jednu z hlavních cen, která jí byla 9. září 2022 předána na slavnostním vyhlášení v Jičíně.

Soutěž pořádala Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně a Nadační fond Jičín – město pohádky. Letos s podtextem: Příběhy řemesel, řemeslníků, rytířů, kejklířů a bylinkářek. Hostem akce byla spisovatelka Daniela Krolupperová.

Soutěžilo se v kategoriích I. st. ZŠ, II. st. ZŠ a SŠ – bez určení 1., 2. a 3. místa. Z každé kategorie byla při vyhlašování čtena jedna reprezentativní práce. Za II. st. ZŠ vybrali naši práci „Byla jedna holčička…“, což bylo pro nás další velkou poctou. :-D

Barunce moc blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme jí hodně dalších literárních úspěchů!

Poděkování patří i našim mladým literátům ze 7.A, kteří do soutěže také zaslali své práce. :-)

 

Mgr. Lenka Literová

 

                                                                                  Langová - Jičín.jpg