Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Úspěch ve finále celorepublikové literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení“

O účast naší školy ve finále celorepublikové literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení“ se zasadila Barbora Langová z 8.B.

Svou lyricko-epickou prací „Byla jedna holčička…“ zazářila mezi 292 dětskými a studentskými díly festivalu Jičín – město pohádky. Byla nominována na jednu z hlavních cen, která jí byla 9. září 2022 předána na slavnostním vyhlášení v Jičíně.

Soutěž pořádala Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně a Nadační fond Jičín – město pohádky. Letos s podtextem: Příběhy řemesel, řemeslníků, rytířů, kejklířů a bylinkářek. Hostem akce byla spisovatelka Daniela Krolupperová.

Soutěžilo se v kategoriích I. st. ZŠ, II. st. ZŠ a SŠ – bez určení 1., 2. a 3. místa. Z každé kategorie byla při vyhlašování čtena jedna reprezentativní práce. Za II. st. ZŠ vybrali naši práci „Byla jedna holčička…“, což bylo pro nás další velkou poctou. :-D

Barunce moc blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme jí hodně dalších literárních úspěchů!

Poděkování patří i našim mladým literátům ze 7.A, kteří do soutěže také zaslali své práce. :-)

Mgr. Lenka Literová

Langová - Jičín.jpg