Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > ŠKOLNÍ PARLAMENT 2022 - čtvrtletní ohlédnutí

ŠKOLNÍ PARLAMENT 2022 - čtvrtletní ohlédnutí

V zářijových VOLBÁCH si žáci ZŠ Určice zvolili z 5. – 9. tříd své zástupce do řad ŠKOLNÍHO PARLAMENTU.

V říjnu všech 16 zvolených kandidátů zavítalo na Obecní úřad Určice, kde jim byly předány od paní ředitelky Marcely Melkové a pana starosty Petra Kouřila jmenovací dekrety.

Poté si ŠP zvolil své předsednictvo:

- předseda: Michal Schuster

- místopředseda: Barbora Langová

- tajemníci: Kateřina Dostálová a Jan Navrátil

- členové: Veronika Pospíšilová, Daniela Pankivová, Thi Thanh Mai Nguyen, David Brablík, Ema Prokopová, Žaneta Ježková, Alexandr Ospalý, Amálie Hasová, Samuel Malíšek, Filip Janeček, Eliška Remeníková, Vojtěch Tománek

Úkolem ŠP je propojení komunikace mezi vedením školy a dětmi, podpora vzájemného naslouchání, zajištění soutěží, zábavy a společných akcí pro žáky od 1. - 9. třídy.

Od září jsme společně uspořádali:

1. VOLBY DO ŠP (dodatečné poděkování p. uč. Baštrnákové za volební medajlonky)

2. MEZINÁRODNÍ DEN GRAMOTNOSTI (důležitost vzdělání + vzkazovník naší škole)

3. MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ (poděkování a úcta ke starším lidem, spolu s 8.B)

4. SBĚR ELEKTROOPADU (soutěž mezi třídami, v rámci celostátní soutěže Recyklohraní - připsáno 3 900 bodů a momentálně 1. místo v republice)

5. CRAZY DAY (soutěž masek a kostýmů, diskopárty)

Připravujeme na 2. čtvrtletí:

6. MEZINÁRODNÍ DEN BEZ NÁKUPŮ (spolu s Ekotýmem – 25. 11.)

7. VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘEKVAPENÍ

8. SBĚR MOBILŮ (13. 1. 2023 – soutěž mezi třídami – na počet kusů!!!)

9. SBĚR BATERIÍ (začátkem II. pololetí – soutěž mezi třídami – na počet kg –

průběžně odevzdávejte tř. učitelům ve třídě do sběrných nádob!!!)

Děkujeme Vám za aktivitu v soutěžích a příspěvky do ANKETY s připomínkami a dobrými nápady. :-)

Mgr. Lenka Literová a Školní parlament

ŠP - foto - společná volby - oříznutá.jpg