Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Olomoucké baroko

Olomoucké baroko

Olomoucké baroko je fenomén, který je historikům a historikům umění velmi známý. Za tímto fenoménem se vydali po velikonočních prázdninách třídy 8.A a 8.B a přesunuly svoji výuku dějepisu přímo do terénu. V rámci projektového dne žáci absolvovali procházku centrem města, kde během několika zastavení plnili úkoly z připraveného pracovního listu. Úkolem žáků bylo také odevzdání sady fotografií barokních památek po návratu do školy.

Jedním z úkolů v pracovním listu bylo načrtnout barokní dominantu na Horním náměstí v Olomouc, sloup Nejsvětější Trojice. Řadu žáků je třeba pochválit za velmi povedené znázornění této památky :)

Pro čtenáře je zde vložen pracovní list, kde můžete nahlédnout do barokní architektury.

Všem účastníkům děkuji za jejich práci a zdárné zvládnutí celé akce :)

Mgr. Tomáš Milar, vyučující Dě 8.A, 8.B

baroko00.jpgsloup1.JPGsloup2.JPG