Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projekt O2 Chytrá škola "Virtuální a rozšířená realita"

Projekt O2 Chytrá škola "Virtuální a rozšířená realita"

V měsíci květnu jsou pro žáky naší školy naplánované vzdělávací bloky, které žáky seznámí s novým prostředím digitálního světa. Tyto akce se věnují virtuální realitě, stavbě smyšleného prostředí a jeho následné návštěvě.

Na začátku května se vzdělávacích bloků zúčastnili žáci 8.A a 8.B. Pod vedením lektora z firmy Botfactory se žáci dozvěděli spoustu informací a postupů o možnostech vytváření postav a předmětů v tomto prostředí a také jejich následném programování. Cílem žáků bylo vytvořit bludiště s množstvím překážek a dalších interaktivních prvků. Vytvořené bludiště žáci nahráli do 3D brýlí a následně bludiště mohli "zapůjčit" ostatním spolužákům k vyzkoušení.

Žáky tato práce velmi bavila a ohlasy na tuto akci jsou jen pozitivní, za což jsme rádi :)

O2_1.jpg02_3.jpg Více fotografií

V druhé půlce května se žáci 7.A a 7.B ponoří také do programování v prostředí CoSpaces, kde připravují virtuální procházku naší školní zahradou. Jejich cílem je představit vybrané dřeviny na školní zahradě pomocí časosběrného videa a naprogramování jednotlivých scén.

Po dokončení a upravení žákovských prací dojde k jejich zveřejnění :)

Mgr. Tomáš Milar