Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ A MŠ URČICE 2023

VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ A MŠ URČICE 2023V pondělí 25. září 2023 proběhly na ZŠ Určice VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU.

V předešlých dnech však nejprve každá třída od 5.–9. nominovala maximálně 4 zástupce, kteří v předvolební kampani usilovali o přízeň voličů. Kandidáti pak dětem poskytovali rozhovory, fotili se a vytvářeli si medailonky na nástěnku. U ní pak žáci diskutovali a získávali informace o akci. Volební komise byla složena z vybraných žáků 8. a 9. třídy.

            Vše bylo pečlivě připraveno, a tak v pondělí 25. 9. mohly volby vypuknout. V průběhu 1. až 3. vyučovací hodiny komise obcházela třídy s volebními lístky, na kterých voliči mohli zakroužkovat maximálně 2 kandidáty v jednotlivých třídách. Poté každý svůj volební lístek vhodil do volební urny.

4., 5. a 6. hodinu měla komise nelehký úkol, musela rozklíčit všech 143 volebních lístků. Osmáci to dělali poprvé, proto měli své vedoucí z 9. tříd, kteří je vedli. Zapisovali do volebního protokolu, jak to bývá u opravdových voleb. Na všechno dohlížela p. uč. Literová (předsedkyně komise) a p. uč. Baštrnáková (místopředsedkyně). Vše proběhlo bez problémů a ve 13.30 hod. byly výsledky s podpisem všech členů na světě:

  

9.APankivová Daniela, Srovnal Jan

9.BLangová Barbora, Křížková Štěpánka                         

8.AMlčochová Klára, Alexandr Ospalý             

8.BProkopová Ema, Václavek Radovan           

7.ADostálová Kateřina, Solanský Patrik

7.BNavrátilová Nikola, Malíšek Samuel 

6. třídaTománek Vojtěch, Buřt Josef

5. třídaPetružela Jan, Ošlejšková Veronika            

 

Vítězové voleb se stávají právoplatnými členy ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZŠ A MŠ URČICE. Blahopřejeme! J Jejich úkolem teď bude podílet se aktivně na dění naší školy a zajistit dobrou spolupráci mezi třídami a vedením ZŠ.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci voleb – třídním učitelům, kandidátům, volební komisi, voličům, p. as. Škondrové za tisk listin a p. uč. Baštrnákové za focení a nápadité zpracování fotek kandidátů. Díky patří také vedení školy, které umožňuje žákům asertivně diskutovat a dává prostor realizovat na škole takové projekty.

                                                                                                                          Mgr. Lenka Literová

                                                                                                            (vedoucí ŠKOLNÍHO PARLAMENTU)

                 Výsledky voleb + graf.png

                        Výsledky voleb - graf zvolených členů.png

   1 - kopie.JPG

   2.jpg