Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > CHVÁLÍM TĚ, ZEMĚ MÁ…

CHVÁLÍM TĚ, ZEMĚ MÁ…… máš závoj z oblaků, bílých jak sníh,

hvězdo má, bárko zázraků, na nebesích...

 

Tóny písně „Chválím tě, Země má“ zahájily 30. 4. DEN ZEMĚ na ZŠ a MŠ Určice.

Žáci 9.A a 9.B si připravili pro své mladší spolužáky ze školy dopoledne plné her a vzdělávacích aktivit, které měly dětem připomenout důležitost třídění odpadu a ochranu naší Země.

Ráno se celá škola sešla u hlavního vchodu, paní ředitelka přivítala všechny účastníky akce, poté si vzali úvodní proslov Maty a Tom z 9.B a DEN ZEMĚ mohl oficiálně začít.

Děti se po ročnících střídaly na 8 stanovištích dle rozpisu! Poznávaly obrázky živočichů, rostlin, měst, krás přírody, sportovaly na čerstvém vzduchu, třídily odpad, vyráběly z přírodnin misku na přenos vody, hrály si vlastnoručně vyrobené hry, navštívily „Sladkou planetu“, kde si upekly modrozelené muffiny, skládaly písničky a básničky, psaly na Vzkazovník, kreslily na chodník, vyrobily si koláž Svět očima dětí ZŠ a MŠ Určice.

Součástí akce byla soutěž o nejlepší společnou fotku mezi paralelními třídami, žáci tím chtěli podpořit spolupráci mezi „áčkem“ a „béčkem“,  Děti se měly společně domluvit a vytvořit co nejlepší fotku ke DNI ZEMĚ. Fotografie pak byly vyvěšeny na nástěnce a ohodnoceny deváťáky na slavnostním pátečním vyhlášení. Vítězné třídy dostaly diplomy a sladkou odměnu.

Věříme, že se celá akce, která měla připomenout ochranu naší Země, spolužákům líbila, uvědomili si vzácnost naší planety a důležitost dobrých vztahů mezi námi všemi.

Snad se nám to alespoň trochu povedlo. :-)

                                                                                                       Vaši deváťáci

„Jen si, děti, všimněte,

co je krásy na světě…

…kolik je tu dobrých lidí,

co si radost nezávidí.“

         IMG_2855.jpg   

            IMG_2940.jpg  processed-BB6DE072-514C-4EE9-802C-C4F655EACA28 (1).jpeg

      IMG_2896.jpg  IMG_3047.jpg

 

FOTOGALERIE: CHVÁLÍM TĚ, ZEMĚ MÁ… | Základní škola a Mateřská škola Určice,příspěvková organizace (zsmsurcice.cz)