Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > FINÁLOVÁ ROVINKA DEVÁŤÁKŮ

FINÁLOVÁ ROVINKA DEVÁŤÁKŮZasloužené uvolnění si ke konci školního roku zasloužili naši žáci 9. ročníků, kteří v cílové rovince devítiletého maratonu zažili nespočet aktivit. Po zvládnutí přijímacích zkoušek na SŠ je čekal květen, kdy se mělo rozhodnout o jejich budoucím životě. Své štěstí našli v tolik očekávaném slově PŘIJAT. Dostali se všichni! To bylo radosti mezi našimi budoucími studenty, rodiči a učiteli, kteří se jim za ta léta snažili předat maximum. Nakonec ta dřina stála za to.

24. červen byl dnem předávání posledních vavřínů. Společenský sál Obecního úřadu v Určicích byl slavnostně vyzdoben balónky, tablem a fotkami, občerstvení zajištěno, napečeno, atmosférou se linula vůně kávy a máty v míchaných nápojích. Rodiče, učitelé a hosté již netrpělivě čekali na 17. hodinu. Paní ředitelka Marcela Melková si bere úvodní slovo, po ní zástupci z OÚ, pan místostarosta Radim Sláma a kulturní referentka Lenka Buřtová. Následují slavnostní nástupy našich mladých absolventů.

Nejprve si svůj program otvírá třídní učitel 9.A, Tomáš Milar, poté se třídou 9.B třídní učitelka Lenka Literová. Se svým projevem a poděkováním za deváťáky přichází Verča, Kika, Nikča a pak Michal s Matym. Na jeviště je pozvána i bývalá tř. uč. z 1. st., p. uč. Dostálová a p. asistentky Mlčochová, Petruželová, Ratiborská, Sedláčková a Bajerová. Žáci nezapomněli předat dárečky ani ostatním, kteří je ve škole učili. Nastává slavnostní předávání vysvědčení třídními učiteli, vedením školy a obce. Bylo uděleno 5 pochval ředitelky školy za vynikající studijní výsledky, práci pro třídu a reprezentaci školy (J. Vysloužil, Z. Hrudová, D. Pankivová, M. Nguyen, Š. Křížková).

Po vysvědčení následovala vzpomínková videa 9.A a 9.B a poděkování třídním učitelům. Na závěr vyzvala paní ředitelka všechny absolventy školy ke společnému nástupu. Do posledních společných minut se nesly dojemné verše z vlastní dílny Matyho Černého... Slzy dojetí, vřelá objetí a pohádky je konec...

Děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce, moderátorkám Klárce Mlčochové z 8.A a Julče Vlkové z 8.B, technické pomoci Honzy Melky a Matyho Konšela, za záštitu vedení obce a vedení školy.

Děkujeme rodičům za občerstvení na akci, ale především za pevné nervy a skvělou dlouholetou spolupráci. Bylo nám ctí.

Absolventům přejeme hodně štěstí, zdaru a optimismu na další studijní cestě a cestě životem.

                                nahled (1) - 2.jpg

            Mgr. Lenka Literová

                             Mgr. Tomáš Milar

 

 

Image (11).jfifNepojmenované2.jpg

Nepojmenované4.jpgImage (8).jpg

Nepojmenované5.jpg Image (12).jpg