Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Pěvecký sbor Jablůňka – poděkování s hudebním dárkem

Pěvecký sbor Jablůňka – poděkování s hudebním dárkemMilí  zpěváčci, sólisté a instrumentalisté,

dovolte mi poděkovat za Vaši celoroční práci v pěveckém sboru. Letošní rok byl opět plný akcí a výzev. Je na místě Vám poblahopřát ke zvládnutí všech vystoupení, koncertu u příležitosti Noci kostelů, nahrávání do Českého rozhlasu, do televize, úspěchy v soutěžích a natočení školního CD Jablůňka.

Díky výborným výkonům v celostátní pěvecké soutěži LYRA získala naše škola poukázku do nahrávacího studia CH-records Třebíč k natočení školního CD a zpracování videoreportáže televizním kameramanem. Přípravy, zkoušky a samotné natáčení s 80 sboristy a poté sólisty a instrumentalisty bylo velmi náročné, ale SNAHA, TRPĚLIVOST a SPOLUPRÁCE dát tak obrovský projekt dohromady nás úžasně stmelily a dílo se podařilo. Symbióza skvělého týmu dětí od 1.-9. tř., rodičů, asistence ochotných pedagogů naší školy – p. uč. Bukáčkové a Kotápišové, p. as. Bajerové a Petruželové, řidičů, sponzoringu rodičů a finanční podpory naší školy nám umožnila vše zorganizovat a dotáhnout do cíle. Ochutnávka nahrávek byla přiložena rodičům do mailu a zpěváčkům do Teamsu. Na samotné CD se mohou děti těšit v září po zaslání domluveného potvrzení. :-)

Dovolte mi dále poděkovat p. Ivanu Pankivovi a p. Martinu Dostálovi za dlouholetou hudební spolupráci, p. Bohumilu Moudrému za technickou a zvukařskou podporu, rodičům Císařovým a p. Michalu Bukáčkovi za zpracování videosestřihu, dále Josefu Benešovi a Tomáši Literovi za hostování při natáčení CD, zvukaři Pavlu Dočkalovi za natočení a zpracování CD, šéfce pěvecké soutěže Lyra - Dagmar Čeperové, OÚ Určice a především vedení ZŠ a MŠ Určice za finanční příspěvky a velkou podporu nejen při natáčení CD, ale i za skvělou celoroční spolupráci při vystoupeních a koncertech.     

Jsme rádi, že jsme svým zpěvem mohli všem lidem dobré vůle udělat radost.

Těšíme se na Vás opět příští rok při Rozsvěcování stromečku a třeba i na Noci kostelů. :-)

Milí zpěváčci, díky za trpělivost a radost. Bylo mi ctí pro Vás zorganizovat tolik akcí a dirigovat Vaše hlásky. Jste úžasní! Přeji Vám krásné prázdniny!

 

                                                                                                                                   Mgr. Lenka Literová, sbormistryně pěveckého sboru Jablůňka

Akce 2023/2024:

LYRA - celostátní pěvecká soutěž - 6 žáků (J. Vlková, V. Gregorová, A. Dostálová, P. Císař, B. Langová a K. Bukáčková) - vítězná škola ZŠ a MŠ Určice - odměna: natáčení CD a videoreportáže

Nahrávání do Českého rozhlasu Olomouc  - E. Prokopová - reprezentantka celost. soutěže Zpěváček

Rozsvěcování vánočního stromu v Určicích - 80 žáků - spolupráce školy, obce a fary (zvuk - p. Moudrý, saxofon - p. Pankiv)

Natáčení podkladů do klipu „Modlitba“ - 80 dětí (zvuk - p. Dostál, kamera - p. uč. Vysloužilová)

Zpívání u vánočního stromečku v ZŠ - 80 dětí (zvuk - P. Císař)

Natáčení do obecního rozhlasu v Určicích - vánoční přání a písně - B. Langová a sbor                   

O hanáckyho kohóta - regionální pěvecká soutěž v lidové písni - 8 žáků (2x Zlaté pásmo - E. Prokopová, V. Gregorová, 4x Stříbrné pásmo - A. Dostálová, A. Prokopová, T. Kovaříková, R. Hudec, 2x Bronzové pásmo - J. Vlková, E. Remeníková) - televizní záběry

Nahrávání školního CD pěveckého sboru Jablůňka - sbor, sólisté, instrumentalisté, hosté (zvuk: P. Dočkal - Ch-records Třebíč, LYRA, kamera: I. Sklenář)

Módní přehlídka - pěvecké hostování sólistů a komorního sboru na školním projektu Ekotýmu (zvuk -P. Císař, světla - R. Hudec)

Den pana školníka - pěvecké hostování sólistů na školním projektu Ekotýmu (zvuk - LL)

Noc kostelů - koncert PS Jablůňka - 80 žáků - spolupráce školy, obce a fary (zvuk - p. Moudrý, saxofon - p. Pankiv)

Závěrečné besídky PS Jablůňka - 80 žáků (oslava s občerstvením, diskotéka - R. Hudec)

Slavnostní shromáždění ZŠ na OÚ - vystoupení sólistů z PS Jablůňka - 9 žáků + sbor (zvuk - P. Císař)

 

   sbor 15x25 text (2).jpg