Úvod > Základní škola > Projekty > Správná volba - kariérové poradenství

Projekt „Správná volba“

Pedagogičtí pracovníci naší školy se zapojili do projektu „Správná volba – kariérové poradenství na ZŠ” (reg. č. projektu: CZ. 1.07/1.1.26/02.0095), jehož realizátorem je vyškovská firma PMVIA s.r.o., Průmyslová 591/1, Vyškov.

Projekt je zaměřen na vytvoření Informačních poradenských center (IPC) na pěti školách v Olomouckém kraji, jejichž cílem je zajistit kvalitní kariérové poradenství žákům základních škol. Centra budou zabezpečovat vzdělávací činnost směrem k žákům, pomoc a podporu při volbě povolání a jejich dalšího vzdělávání. Součástí činnosti je aktivní vyhledávání žáků ohrožených nesprávnou volbou povolání a předčasným odchodem ze systému vzdělávání.

Kariérové poradenství bude podpořeno využíváním interaktivních metod výuky. Žáci se aktivně zapojí do projektu na přípravě seminářů a dalších podkladů na vybraná profesní témata, budou spolupracovat s koordinátory a navštěvovat ÚP ČR atd.

Součástí projektu je proškolení pedagogických pracovníků pro práci v IPC, které zajistí realizátor projektu tj. firma PMVIA s.r.o., Vyškov.

Více informací naleznete na: www.pmvia.eu

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.