Základní škola
a Mateřská škola Určice příspěvková
organizace
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 8 15 22

Soutěž mladých cyklistů

Ve dnech 17. a 18. května 2018 se konalo okresní kolo dopravní soutěže - Soutěž mladých cyklistů. V první kategorii nás reprezentovalo družstvo ve složení Lucie Kořínková, Pavla Trnečková, Šimon Jeglík (5. třída) a David Vaverka (6. třída). Naše družstvo se umístilo na 10.místě, což je pěkný výsledek, když víme, že většina našeho družstva byli nováčci a se soutěží se seznamují.

I v druhé kategorii jsme měli zastoupení, naše družstvo tvořili Romana Kluková, Kristýna Ondrouchová, Lukáš kovařík a Lukáš Pankiv (9. třída). Zkušené družstvo se umístilo na krásném 2. místě a Kristýna Ondrouchová získala 2. místo mezi jednotlivci v kategorii dívek.

Gratulujeme!!! A děkujeme za reprezentaci školy!!

                                                                                                                                                                         Irena Pugnerová a Tomáš Milar

IMG_1117.JPGIMG_1120.JPG

IMG_5320.JPGIMG_5311.JPG


Publikováno 22. 5. 2018 7:48

Výsledky soutěže ve sběru papíru

Děkujeme všem, kteří pomohli nasbírat přes 10 tun starého papíru. Finanční částka byla předána Klubu přátel školy. 

Odměněno bylo 13 nejlepších jednotlivců, kteří donesli minimálně 200 kg sběru. Vítězem se stal Samuel Malíšek.

Soutěž tříd vyhrála 1.B  před 5.třídou a 2.A. Vítězné třídy si pochutnaly na pizze.


Autor: Mgr. Lenka Dostálová Publikováno 21. 5. 2018 20:29

Fotografování tříd - 24.5.!!

Připomínáme fotografování tříd, které proběhne ve čtvrtek 24. května 2018 . 


Publikováno 21. 5. 2018 12:00

Pozvánka - 9.6.

plakat.jpg


Autor: Mgr. Marcela Melková Publikováno 17. 5. 2018 20:39

Udělení ředitelského volna

Udělení ředitelského volna

Ředitelka školy oznamuje, že podle § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., udělila ředitelské volno z provozních důvodů (rekonstrukce učeben) po projednání se zřizovatelem, a to ve dnech 25. června až 29. června 2018 pro žáky Základní školy.  

Školní družina bude v těchto dnech rovněž uzavřena. Pro zájemce z řad žáků bude zajištěn od 11.30 do 12.30 hodin oběd ve školní jídelně. Dle stávajících právních předpisů je cena oběda v době, kdy neprobíhá výuka, stanovena jako cena oběda pro cizí strávníky (59 Kč).

Děkujeme za pochopení.

 V Určicích 14. května 2018                                                                                    Mgr. Marcela Melková v. r.

                                                                                                                                         ředitelka školy

Informace o rekonstrukci ke stažení: zde


Publikováno 17. 5. 2018 12:53

Přírodovědné soutěže

V prvním květnovém týdnu proběhlo vyhodnocení celostátní kuchařské soutěže „Finále Zdravé 5“, do které se zapojily dva dívčí týmy – „Čokoládky“ ve složení Pavlína Sokelová, Nela Březinová a Tereza Melková a „Cupcakoví mistři“ ve složení Tereza Javoříková, Vendula Hanzelková a Veronika Lošťáková. Soutěžní disciplínou byla příprava zdravé svačiny na téma: „Vaření s láskou a radost z jídla“.  Soutěžící měly za úkol navrhnout svačinu lákavého vzhledu, recept musel odpovídat zásadám zdravé výživy a rovněž musely navrhnout, komu připravené pohoštění darují. Přestože se týmy do celostátního finále v Praze neprobojovaly, udělala jejich svačina radost všem obdarovaným.

 3. května proběhlo okresní kolo Floristické soutěže, kterou pořádalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Prostějov. Naši školu zde reprezentovaly žákyně devátého ročníku. Pavla Pospíšilová získala krásné 2. místo, Romana Kluková a Zuzana Trunečková obsadily 4. příčku.

Dne 4. května se děti naší školy zúčastnily v biokoridoru Hloučela místního kola celostátní přírodovědné soutěže Zlatý list. V kategorii mladších žáků (4. – 6. ročník školní docházky) se družstvo ve složení Marián Baňas, František Vysloužil, Lukáš Procházka, Klára Procházková, Petr Provaz a Helena Vlková umístilo na pěkném 8. místě. V kategorii starších žáků (7. – 9. ročník školní docházky) skončilo družstvo ve složení Tereza Javoříková, Věra Mádrová, Aneta Procházková, Veronika Lošťáková, Dan Pajchl a Tereza Kořínková na místě dvanáctém.

 10. května se na Švehlově střední škole polytechnické konalo okresní kolo soutěže „Mladý zahrádkář“, kterou organizovalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Prostějov. Všem soutěžícím se v zahrádkářském klání velmi dařilo. V kategorii mladších žáků (4. – 6. třída) obdržel pohár Marián Baňas za úžasné 2. místo; 4. místo obsadila Klára Procházková; Lukáš Procházka, Karolína Pokorná a Helena Vlková se umístili na místě jedenáctém. V kategorii starších žáků (7. – 9. třída) získaly 5. místo Pavla Pospíšilová, 10. místo Kristýna Ondrouchová a na 11. příčce skončily Romana Kluková, Tereza Javoříková a Aneta Procházková.

Všem soutěžícím srdečně blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.


Autor: Mgr. Kamila Hlaviznová Publikováno 17. 5. 2018 20:05

Aktivity v projektu IKAP

Naše škola je zapojena do několika evropských projektů. Jedním z nich je projekt IKAP, který se zaměřuje na rozvoj polytechnického vzdělávání žáků, pracovních a sociálních kompetencí. Podpora je realizována na základě spolupráce ZŠ a vybraných středních škol.

V tomto týdnu se žáci zúčastnili dvou aktivit projektu. V pondělí 14. 5. 2018 si žáci 6. třídy vyzkoušeli práci v kožedělné dílně. Pod vedením pedagogů a studentů SOŠ Prostějov si vyzkoušeli ražbu do kůže a výrobu ozdobných třásní. Středa, 16. 5. 2018, byla ve znamení přípravy pokrmů, zaměřili jsme se na polévky a saláty. I touto aktivitou nás provedli zástupci SOŠ Prostějov, kteří si pro žáky 8. třídy nachystali přípravu jarního hráškového krému a ředkvičkového salátu. Při této příležistosti jsme si zopakovali znalosti o pyramidě výživy a pokusili jsme si ji vytvořit.

Obě akce se povedly a žáci byli nadšeni ze svých výrobků :)

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

                                                                                                                                                                         Mgr. Tomáš Milar

b.jpga.jpg

 

 


Publikováno 17. 5. 2018 19:54

Rekonstrukce školy - ŠKOLA OBDRŽELA DOTACI

Milí rodiče, mám velmi dobrou zprávu. Řídící orgán IROPu na základě doporučení Centra pro regionální rozvoj ČR schválil náš projekt s názvem Modernizace odborných učeben ZŠ Určice, je tedy možné začít projekt realizovat. Zřizovatel obdrží dotaci ve výši 6.500.000 korun. Podmínkou získání dotace je zajištění bezbariérovosti školy, proto budeme rovněž vybavovat školu plošinou. Kompletní rekonstrukce se týká kabinetů odborných učeben, učebny zeměpisu, chemie-fyziky, nově vybudujeme učebnu cizích jazyků z prostor knihovny.

Zejména stavební úpravy budou probíhat během hlavních prázdnin. Osm týdnů je velmi krátká doba, proto jsem nucena po dohodě se zřizovatelem školy a projektantem udělit ředitelské volno od 25. června do 29. června.

Přikládám prezentaci, kde je část rekonstrukce vizualizovaná a podrobně popsaná.  

Prezentace ke stažení - zde.

 

 


Autor: Mgr. Marcela Melková Publikováno 4. 5. 2018 13:39

ZOO Schönbrunn

Nejen za pandami jsme se vydali do Vídně 2.května. Na prohlídku nejstarší evropské ZOO jelo přes 100 dětí a 40 dospělých. Přálo nám počasí a kromě ZOO jsme se prošli i upraveným zámeckým parkem, který obklopuje zámek Schönbrunn.  


Publikováno 8. 5. 2018 16:44

Dopravní hřiště

Datum konání: 30. 4. 2018

Děti ze 4. třídy v pondělí 30. 4. 2018 neusedly ve škole do lavic, ale vydaly se na dopravní hřiště do Prostějova na jarní část výuky dopravní výchovy. Po zopakování nejdůležitějších dopravních značek a pravidel silničního provozu jsme psali test, který se zatím všem úplně nepodařil. S praktickými jízdami to bylo mnohem lepší. Průkaz cyklisty si odvezlo osm dětí - Michaela Vaverková, Adéla Zacharová, Michal Schuster, Anna Rozehnalová, Ondřej Mlčoch, Vojtěch Novotný, Alžběta Pořízková, a David Opálka. Ostatní, kterým se průkaz nepodařilo získat, dostanou druhou šanci a zkusí si napsat test ještě jednou ve škole. 

                                                                      20180430_112854.jpg


Autor: EK Publikováno 1. 5. 2018 10:26

Novější 1 3 8 15 22