Úvod > Základní škola > Aktuality

Novější 1 3 11 20 30

SEIFEROS

Za krásného počasí nám zástupci organizace Seiferos představili dravé ptáky a sovy, jejichž výcvikem a ochranou se zabývají. Kromě nových informací nám sdělili i řadu zajímavostí z jejich života. Nechyběla možnost pohladit si výra a soutěž. Vítězové soutěže za odměnu mohli přivolat dravce na rukavici. Viděli  jsme i různé způsoby lovu při volném vypouštění dravců i sov. Jen výrovi se vůbec nechtělo létat…. I tak to byl pro všechny příjemný zážitek.

20190321_103323.jpg20190321_111006.jpg

Publikováno včera v 7:22

Recitační soutěž

V úterý 19. 3. 2019 se konalo v DUZE okresní kolo recitační soutěže. Čtyři vítězové školního kola, Alice Slavotínková, Filip Janeček, Martin Fródl a Kristýna Palatková, sice krásně recitovali, ale konkurence byla početná a silná. Vítězné pozice jsme neobsadili, ale všem čtyřem účastníkům srdečně blahopřejeme k pěkným výkonům a důstojné reprezentaci školy.

Publikováno 21. 3. 2019 7:39

PRVŇÁČCI POPRVÉ V KNIHOVNĚ

Ve středu 20. března se žáci první třídy vydali do určické knihovny. Paní Buřtová si pro děti připravila zajímavý a pestrý program - doplňovaly číselné řady, četly pohádku z dětské knížky, vyrobily si velikonočního zajíčka a na závěr si mohly celou knihovnu prohlédnout. Návštěva se nám velice líbila a už se těšíme na další setkání.

Autor: KHa Publikováno 20. 3. 2019 20:46

Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej

V úterý 12. 3. se žáci šesté a sedmé třídy vydali do prostějovského divadla zjistit něco o základních pravidlech etikety. Michaela Dolinová a Ladislav Ondřej je v 60 minutách zábavnou formou seznámili se zásadami slušného chování v autě i na rautu a zprostředkovali tipy, jak udělat dobrý první dojem, správně se představit a vhodně se obléct. K překvapení všech žáci hodnotí divadelní představení bezezbytku kladně.

Detail inscenace dostupný z: http://www.michaeladolinova.cz/index.php/pro-deti/16-trapas-nepreziju

Mgr. Simona Hýblová

Z reakcí žáků:

* Dobrá komedie, suprová, vtipná. A ten řízek nezvedat! (Filip Prášil)

* Bylo to velmi srandovní. V mnohých situacích jsem se viděla. (Michaela Skyvová)

* Divadlo se mi líbilo, hlavně že tam byly podařené vtipy a písničky. (Aneta Navrátilová)

* Líbilo se mi to. Bylo to humorné a super. Karel se sice snažil, ale paní RyPoSluCh (Rychlá pomoc slušného chování) skoro vždycky našla chybu. (Zdena Dedková)

* Divadlo se mi líbilo, protože tam byli dobří herci. (Štěpán Petyrek)

* Bylo to srandovní. Moc se mi to líbilo. Moc jsem si to užila. (Gabriela Hujíčková)

* Divadlo se mi líbilo, bylo zábavné a komické, hodně jsem se nasmál. Milošek byl nejlepší. 1* (Marian Baňas)

* Bylo to super. Vtipné a někdy i divné. Naší třídě prospěly dvě hodiny slušného chování. A příště bysme mohli jet zas. (Klára Procházková)

* Bylo to velmi zábavné a hodně jsem se zasmál. Herci se na tyhle role hodili. (František Vysloužil)

* Divadlo se mi líbilo, protože bylo vtipné a hezké. Líbily se mi i písničky. (Nikol Palatková)

* Bylo to velice úžasné, herci byli úžasní. Paní měla krásný hlas a pán byl hrozně srandovní. (Alenka Kaplánková)               div.jpg

Autor: SH Publikováno 20. 3. 2019 18:57

Program IRIS: Ferda mravenec

V pondělí 18. 3. navštívil 2. A a 2. B Ferda mravenec. Vzal nás do svého mraveniště, kde nám ukázal chodbičky a pokojíčky a v nich rostoucí malé mravenečky. Seznámil nás se svojí kamarádkou mšicí a my jsme mu na oplátku pomohli postavit mraveniště. Exkurzi do mraveniště jsme si všichni velmi užili.

mrav.jpg mrav2.jpg

Autor: PK Publikováno 19. 3. 2019 14:56

Bylinky, bylinky, bylinky.....

Datum konání: 18. 3. 2019

V pondělí 18. března 2019 absolvovaly děti z páté třídy dvouhodinový výukový program připravený pracovníky ekocentra IRIS v Prostějově. Program byl zaměřený na poznávání bylinek a koření. Součástí byla ochutnávka bylinkových kapek a čajů, ale také výroba bylinkové soli a vonných svíček.

Autor: EK Publikováno 18. 3. 2019 18:30

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Sluňákov – ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Od pondělí 11.3. do pátku 15.3. trvalo velké BOBŘÍ PUTOVÁNÍ pro žáky 3.A a 3.B  v Horce nad Moravou. Čekala nás badatelsky orientovaná výuka. Zajímalo nás vše o bobru evropském, jeho pobytová znamení, stopy, okus dřevin, bobří hrad, kladení fotopasti i stavění pozorovatelen. Během pěti dnů jsme prozkoumali Sluneční horu snů, Kouzelný les, Rajskou zahradu i Lesní chrám. Povedl se nám i pěší výlet do CHKO Litovelské Pomoraví.

Nízkoenergetický dům Sluňákov byl příjemný, strava výborná a báječní byli i lektoři Romča, Libor a Michal. Děti byly nadšené a spokojené byly i paní učitelky Smékalová M. a Smékalová J.                                                                  Bude na co vzpomínat.

Publikováno 18. 3. 2019 12:11

Zápis do 1. třídy

Výstřižek - zápis1.PNG

Podrobné informace ke stažení: zde

Publikováno 18. 3. 2019 7:29

Workshop Zdobení beránků

V úterý 12. 3. se žáci 2. B zúčastnili workshopu Zdobení beránků na SOŠ Prostějov. Vzniklo zajímavé, originální a vtipné stádo, která je opravdu škoda sníst. Všichni byli při práci velmi šikovní a mohou s klidem pomoci se zdobením i maminkám.

Mgr. Petra Kadlecová

ac.jpgad.jpg

ab.jpg

Publikováno 14. 3. 2019 13:32

Den dopravní výuky a sportu

Datum konání: 12. 3. 2019

V úterý 12. března 2019 se páťáci zúčastnili Dne dopravní výuky a sportu. Hlavním cílem akce bylo soutěživou formou znovu přiblížit děti k dopravní výchově a s ní souvisejícím disciplínám. Děti byly rozděleny do tří týmů a během dopoledne absolvovaly celkem devět stanovišť: dopravní kvíz, zdravotní kvíz, jízdu zručnosti, servis kola, fotbal, florbal, basketbal, corn hole a disc golf. Soutěžily celkem čtyři školy, nakonec byli vyhlášeni tři nejlepší soutěžící napříč školami a také celkový bodový stav jednotlivých škol. Přestože vítězství nás tentokrát minulo, dopravně sportovní soutěžení se nám líbilo.

Autor: EK Publikováno 14. 3. 2019 12:06

Novější 1 3 11 20 30