Úvod > Základní škola > Aktuality

Novější 1 3 10 19 28

ŠD - PÍSNIČKOVÁ ABECEDA

V úterý 6. 11. si děti ze školní družiny společně zazpívaly písničky, které si samy vylosovaly. Povídaly si o hudebních nástrojích a na závěr si i zatančily.45704498_329858367595250_6404013190019022848_n.jpg

Publikováno 15. 11. 2018 9:09

Procházka Litovelským Pomoravím: akce Cestovatelského klubu

V sobotu 10. 11. 2018 se 11 odvážlivců z řad žáků a dva odvážlivci z řad učitelského sboru vydali na druhou výpravu Cestovatelského klubu. Dopoledne jsme se potkali na prostějovském vlakovém nádraží odkud jsme se vydali do Horky nad Moravou. Zde jsme si prošli areál ekologického domu Sluňákov, vyšplhali jsme na Sluneční horu a vydali se lužním lesem na Loveckou chatu, kde jsme se posilnili proviantem od maminek nebo něco přikoupili. Dále pokračovala naše putování jinou trasou opěk k vlakové zastávce v Horce. Cestou tam i zpět jsme hráli různé hry na zahřátí i pobavení.

Myslíme si, že se výlet vydařil a těšíme se na další akci, o které se včas dozvíte.

Tomáš Milar a Petra Kadlecová

20181110_150110.jpg

Publikováno 12. 11. 2018 18:57

Mezinárodní den válečných veteránů

Žáci 8. třídy si ve výuce dějepisu připomněli Mezinárodní den válečných veteránů (11. listopadu), který slavíme na den výročí konce první světové války. Letos od konce první světové války uplynulo 100 let, příměří bylo podepsáno 11. 11. 1918.

Jako symbol, který tento den připomíná, byl zvolen květ vlčího máku. Již několik let můžete právě v tento den potkat v ulicích osoby, které mají vlčí mák umístěný na svém oblečení jako symbol úcty k válečným hrdinům. Tento rok se k takto ozdobeným lidem přidali i všichni naši osmáci, kteří si symbol vlčího máku připnuli také.

Mgr. Tomáš Milar

20181108_122731.jpg20181112_183329.jpg

Publikováno 12. 11. 2018 18:40

EKOLOGICKÉ PROGRAMY

Pracovníci Ekocentra Iris připravili pro žáky první a deváté třídy ekologické výukové programy, se kterými na naši školu zavítali v pátek 9. listopadu.

Prvňáci si užili program s názvem „Dobrou noc, ježku“. Vyrobili si malého ježečka z reflexních látek, kterého si mohou připnout třeba na aktovku, dozvěděli se, čím se lesní zvířátka živí a zahráli si hru na ježečka. Největší radost však měli ze setkání s živým ježkem.

Deváťáci se ve svém programu zaměřili na „globální problémy“, které trápí naši planetu. Diskutovali o cestě výrobku ke spotřebiteli – např. co všechno se odehraje, než si koupíte své vysněné džíny. Formou různorodých aktivit nahlédli také do zákulisí pěstování, dovozu a prodeje banánů.

d.jpg

Autor: KH, KHa Publikováno 11. 11. 2018 10:29

BÍLÝ TESÁK

8. listopadu žáci 3. A a 3. B společně viděli představení "Bílý tesák" Divadla Drak. Všichni jsme byli překvapeni, místy jsme se i báli, ale hodně jsme se nasmáli. Herci hrálil jako "psi", skoro jsme tomu uvěřili. Poznali jsme, co je násilí, nenávist, ale také co je laskavost a láska. Takové divadlo doporučujeme i dospělým.

Autor: JSm Publikováno 11. 11. 2018 9:53

Věda ve filmu – Jurský park

V pondělí 5.11 proběhl na naší škole vědecký přírodovědný workshop s názvem  "Věda ve filmu – Jurský park". Žáky osmého ročníku navštívil odborník z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, aby je blíže seznámil s pravěkými živočichy - dinosaury. Program se skládal ze dvou částí. V první části žáci zhlédli film Jurský park a druhou část vyplnilo praktické cvičení. Spolu s lektorem rozebrali žáci film do detailu - nesrovnalosti ve vědeckém výkladu, realita a fikce apod. Prohlédli si fosílie v jantaru, seznámili se se základy genetiky a DNA a pronikli do tajů studia pravěkých rostlin. Součástí programu byly pracovní listy, aby si žáci ověřili své dosavadní znalosti a procvičili nově získané. Přednáška všechny velmi nadchla a zaujala. Do budoucna se budeme těšit na další spolupráci s Přírodovědeckou fakultou pražské univerzity.

Autor: VH Publikováno 8. 11. 2018 6:29

HALLOWEEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Ať žijí duchové a strašidla ve ŠKOLNÍ DRUŽINĚ. Téměř každý zúčastněný měl připravený krásný kostým. Všichni společně hráli hry a soutěžili. Rej všech duchů a strašidel završila malá diskotéka. Spokojené úsměvy zářily na tvářích dětí.

45598276_250619512275090_8191213429084651520_n.png

Publikováno 7. 11. 2018 21:44

PIŠQWORKY - oblastní turnaj

Dne 7. 11. 2018 se družstvo z naší školy, URCICETEAM, zúčastnilo oblastního turnaje soutěže PIŠQWORKY. Turnaje se na GJW v Prostějově zúčastnilo 12 družstev, převážně z prostějovských středních škol. Ze základní skupiny naše družstvo v pohodě postoupilo, avšak na cestě na bednu vítězů byli naši zástupci bohužel vyřazeni ve vyrovnané a těsné partii.

Družstvo URCICETEAM tvořili: Lukáš Hubík, Anna Pluhařová, Michael Buřt, Tomáš Jenderka, Ondřej Pechal (všichni 9. třída).

Děkujeme za reprezentaci školy!

Tomáš Milar

piškr.jpg

Publikováno 7. 11. 2018 19:33

Příprava drobného cukroví - aktivita projektu IKAP

Příprava vánočního cukroví? To pro naše deváťáky není žádný problém :)

V úterý 6. 11. 2018 se vybraní žáci deváté třídy zúčastnili workshopu na SOŠ Prostějov, nám. E. Husserle, kde si vyzkoušeli pod dohledem mistrů cukrářů vánoční pečení. Vytvořili (a také snědli) chutné vanilkové rohlíčky, linecké a pracny. Práce jim šla skvěle od ruky. Někteří zažili v tomto směru premiéru, ale výborně si se vším poradili.

Aktivita se uskutečnila v rámci projektu IKAP, do kterého je naše škola zapojena.

Tomáš Milar

aaa.jpga.jpg

Publikováno 7. 11. 2018 19:19

Halloween v první třídě

V pátek 3. listopadu proběhl v první třídě halloweenský den. Paní učitelka i žáci přišli do školy oblečeni ve strašidelných kostýmcích a maskách, a tak se po třídě pohybovala samá strašidla. Děti si vyzkoušely kouzelné počítání, holloweenskou češtinu, naučily se písničku o strašidle, ke které jsme vymysleli strašidelný taneček a vyrobili jsme si papírové dýně. Odměnou jim byly malé dýničky, které ukrývaly sladké překvapení.

Autor: KHa Publikováno 4. 11. 2018 17:54

Novější 1 3 10 19 28