Úvod > Mateřská škola > Aktuality

DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ

Datum konání: 19. 3. 2019

Vážení rodiče,

omlouváme se za dnešní neohlášený výpadek pevné linky telefonu do MŠ. Další termín plánovaného výpadku pevné linky do MŠ je ve čtvrtek 21.3.2019  od 8:00 - 16:00 hodin. V tuto dobu můžete pro kontakt s naší MŠ využít mobilního telefonního čísla  777 583 683.                                                                                                                                                                                                                                                                         Děkujeme za pochopení.

"MOSTY" - ADAPTAČNÍ PROJEKT PRO PŘEDŠKOLÁKY 12. 3. 2019

V úterý 12. 3. 2019 se předškoláci zúčastnili dalšího bloku výuky z adaptačního projektu v první třídě na Základní škole pod vedením Mgr. Kamily Haluzové.

"ŠKOLNÍ ZRALOST" - PŘEDNÁŠKA V MŠ

Datum konání: 6. 3. 2019

Mateřskou školu navštívila Mgr. Lenka Kořínková ze SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉHO CENTRA V PROSTĚJOVĚ. Rodičům poskytla spoustu cenných informací o metodách a způsobech rozvoje dětí předškolního věku. Ukázala rodičům, jak rozvíjet své děti a usnadnit jim tak nástup do ZŠ.

SPC.jpg

KARNEVAL V MŠ

DNE 7. 3. PROBĚHL V MATEŘSKÉ ŠKOLE KARNEVAL.

IMG_20190307_091827.jpg

Adaptační projekt - MOSTY

mosty.PNG

Adaptační projekt pro předškoláky

MOSTY

Přechod dítěte z mateřské do základní školy je důležitým okamžikem v životě, a proto se ve spolupráci se základní školou snažíme budoucím školákům tento krok usnadnit. V průběhu února až června budeme realizovat pozvolné a pravidelné seznamování předškoláků se školním prostředím. Vyučující a žáci základní školy budou docházet za dětmi mateřské školy tak, aby si děti zvykaly na nové osoby v jejich blízkosti, učily se komunikovat a spolupracovat i mimo prostředí třídy. V měsíci únoru budou probíhat edukační bloky, které se zaměří na komplexní rozvoj školní zralosti a budou navazovat na vzdělávací aktivity mateřské školy. Rovněž děti mateřské školy se zúčastní vzdělávacích aktivit v prostředí školy. Plán přípravy dětí na vstup do základní školy tedy nepředstavuje suplování či „předučování" učiva 1. třídy, ale rozvoj takových schopností, množství vědomostí, dovedností a správných návyků, které jim zvládnutí školní výuky usnadní.

Krátké vzdělávací bloky budou zaměřeny na:

• Rozvoj sociálních dovedností – komunikace, spolupráce, jednání s vrstevníky i dospělými.
  • Rozvoj psychických procesů – řeč, myšlení, paměť, pozornost, orientace v prostoru i čase.
  • Rozvoj pozitivních vlastností – ohleduplnost, štědrost, vstřícnost, přátelství.
  • Zdravý tělesný vývoj – sport i stravovací návyky.
  • Osvojení si správných návyků – sebeobslužných, pracovních i výtvarných.

AKCE V BŘEZNU

Datum konání: 1. 3. 2019

1.3.   "POHÁDKA O ZLATÉ RYBCE"  divadlo  v MŠ

5.3.    "MOSTY"  adaptační program pro předškoláky v MŠ

6.3.     Přednáška Mgr. Lenky Kořínkové ze SPC Prostějov na téma "ŠKOLNÍ ZRALOST " je určena pro všechny rodiče. Koná se v MŠ od 15:30 hodin

7.3.    "KARNEVAL"  v mateřské škole

12.3.  "MOSTY" adaptační program pro předškoláky v MŠ

21.3.   SEIFEROS - výukový program pro děti o životě dravců a sov

23.3.  "VÍTÁNÍ JARA" - vystoupení dětí na akci pořádané SDH Určice

26.3.  Projektový den v mateřské škole "ČTE SI CELÁ ŠKOLKA"

26.3. "MOSTY" adaptační program pro předškoláky - děti navštíví kamarády v ZŠ

Podrobnější informace k akcím naleznete na nástěnkách u jednotlivých tříd.

MAŇÁSKOVÉ DIVADLO SLUNÍČKO - "O ZLATÉ RYBCE"

Datum konání: 1. 3. 2019

V pátek 1.3.2019 navštíví mateřskou školu MAŇÁSKOVÉ DIVADLO SLUNÍČKO. Děti shlédnou pohádku " O ZLATÉ RYBCE"

ENVIROMENTÁLNÍ VÝCHOVA - POVÍDÁNÍ S MYSLIVCEM

Datum konání: 21. 2. 2019

Mateřskou školu navštíví MYSLIVEC, čeká nás zajímavé povídání o lese, o lesní zvěři.

Vzdělávací program ZDRAVÁ 5

Datum konání: 19. 2. 2019

Projekt ZDRAVÁ 5 je vzdělávací program pro základní a mateřské školy. Zaměřuje se na zdravý životní styl a zdravé stravování. Úterní akce je určena pro předškoláky.

Z DŮVODU NEMOCI LEKTORA BYLA AKCE ZRUŠENA. PROBĚHNE V NÁHRADNÍM TERMÍNU.

,,HURÁ, NAPADL NÁM SNÍH"!

Děti z MŠ využily sněhové nadílky a pěkně se na sněhu "vyřádily" :-)

SDC19382.JPG

více fotek ZDE