Úvod > Mateřská škola > Aktuality

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

PŘEJEME VŠEM DĚTEM I JEJICH RODIČŮM KRÁSNÉ PROŽITÍ LETOŠNÍCH PRÁZDNIN. S VĚTŠINOU SE TĚŠÍME NA SHLEDANOU V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE.

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Zahájení školního roku v MŠ je 2. září 2019. Zahájení povinné předškolní docházky je 2. září 2019 v 8:00 hodin. Všechny zapsané děti budou na tento den nahlášeny na celodenní stravu. Prosíme rodiče, pokud Vaše dítě nenastoupí do MŠ hned 2.9.2019  dejte předem vědět telefonicky na číslo 582 357 283  nebo na naši emailovou adresu  skolkaurcice@seznam.cz  nejpozději 30.8.2019. Děkujeme.

Seznamy rozdělení dětí do jednotlivých tříd najdete na nástěnce při vstupu do MŠ 2.9.2019

CO DÍTĚ POTŘEBUJE PRVNÍ DEN DO MŠ :

PROSÍME RODIČE, ABY VŠECHNY VĚCI MĚLY DĚTI PODEPSANÉ !

• přezůvky (uzavřené, ne nazouváky - bezpečná chůze po schodech)
  • náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, další dle uvážení)
  • převlečení do třídy
  • dětský porcelánový hrníček (pro dodržování pitného režimu)
  • oblečení na zahrádku, vycházku (tepláky,mikina, uzavřené boty, věci, které si dítě může při hrách ušpinit)
  • pyžamo

Informační schůzka pro rodiče nově přijatých dětí do MŠ

Datum konání: 20. 6. 2019

Informační schůzka pro zákonné zástupce nově přijatých dětí do MŠ se koná ve čtvrtek 20.6.2019 v 15:30 hodin v budově MŠ. Těšíme se na Vaši účast.

MOSTY - Jsem školák

mosty.JPG

VÝLET DĚTÍ MŠ

Datum konání: 28. 5. 2019

" SLÁVA, NAZDAR VÝLETU, NEZMOKLI JSME, UŽ JSME TU."

Mladší děti z naší školičky navštívily ZOO ve Vyškově. Přesto, že nám trošku zapršelo, děti byly plny dojmů z pozorování dinosaurů (Berušky a Sluníčka),  cestování vláčkem a autobusem. Motýlci si zase prohlédli zvířátka v ZOO parku. Výlet jsme všichni zvládli na jedničku a všem se moc líbil.

více fotografi zde

ČERVNOVÉ AKCE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

11.6.2019  DIVADLO HODONÍN - "Skřítek Vítek" - ekologická pohádka, vstupné 40 Kč.

11.6.2019  LOUČENÍ SŠKOLNÍROKE A PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ NA ŠKOLÁKY - sál OÚ Určice od 16:00 hodin.

Srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče a příbuzné na pasování předškoláků na školáky. Přijďte si s námi užít pěkné slavnostní odpoledne, které se uskuteční dne 11.6., v 16.h., v sále obecního úřadu.

Čekají na vás krátká vystoupení dětí všech tříd, vystoupení dětí z kroužku hry na flétnu a vystoupení předškoláků. Prosíme maminky a babičky, které budou mít možnost, o přípravu dobrot na malý raut pro všechny děti.

Předem děkujeme za ochotu a spolupráci. Na všechny se těší děti a pedagogové MŠ a ZŠ.

13.6.2019  "DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ" - akce určena pro předškoláky. Odjezd od MŠ v 8:00 hodin. Vstup+doprava- vybíráme 60 Kč.

Bližší informace naleznete u jednotlivých tříd v mateřské škole.

Besídka v MŠ

V MŠ ve všech odděleních proběhla besídka ke Dni matek, na které děti vystoupily s krátkým programem a předaly malý dáreček.

VÝLET BERUŠEK, MOTÝLKŮ A SLUNÍČEK

Datum konání: 28. 5. 2019

V úterý 28.5. jede třída Sluníček, Berušek a Motýlků na výlet do Dinoparku ve Vyškově.

Vybíráme: SLUNÍČKA A BERUŠKY 220 Kč (140 Kč vstup do ZOO Vyškov s Dinoparkem a 80 Kč za dopravu autobusem)

MOTÝLCI 140 Kč ( 60 Kč vstup do ZOO Vyškov a 80 Kč za dopravu autobusem)

• odjezd v 8 hod., sraz dětí v MŠ v 7.30 hod.
  • návrat kolem 12.30 hod. (oběd již v MŠ)
  • dejte dětem vhodný oděv a obuv, batůžek, pláštěnku,pití, nějakou sladkost,ovoce ( NE PENÍZE!)
  • nahlaste, prosím, bývá-li dítěti nevolno v dopravním prostředku a pokud podáte lék proti nevolnosti
  • svačinku děti dostanou v MŠ

Výsledek zápisu do MŠ

zápis-tabulka.jpg

SPOLEČNÝ VÝLET S 1.třídou - VZÁJEMNĚ SE POZNÁVÁME

ZOO OLOMOUC

V rámci adaptačního projektu MOSTY se předškoláci, děti ze třídy SOVIČEK, budou účastnit společného výletu s 1.třídou.

KDY: 28.5. 2019 - úterý

S SEBOU: malý batůžek, pláštěnku, pevnou pohodlnou obuv

do batůžku: pití, drobnou sladkost, svačinu dostanou děti z MŠ

SRAZ DĚTÍ V MŠ BUDE NEJPOZDĚJI V 7:30, ODJEZD AUTOBUSU V 8:00.

Na výlet vybíráme 150 Kč.

BESÍDKA KE DNI MATEK

Datum konání: 16. 5. 2019

Srdečně zveme všechny rodiče, zvláště maminky na květnové jarní odpoledne, dne 16.5., na oslavu svátku maminek. Děti vystoupí s krátkým programem v jednotlivých třídách naší školky. Třídy: BERUŠKY A SLUNÍČKA začínají v 15:00, třída SOVIČKY 15:30. Třída MOTÝLKŮ vystoupí až 23.5. v 15:00. Na všechny se moc těšíme.