Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Žákovské práce

Ukázka dramatizace - jazykové dovednosti v hodině anglického jazyka 4. třída - říjen 2016

Expedice Jablko - září 2016

Do Dětkovic jsme šli řepou a byla hóóódně mokrá, viděli jsme i srnky. V sadu byla moc dobrá jablka, mohli jsme si utrhnout. A některá jablka byla i MAXI. Byli jsme docela natěšení, protože měla náhodou přijet i televize, ale tu jsme nestihli.  Na farmě jsme vyzkoušeli chlad v obrovské ledničce - krásně to tu vonělo. Pak jsme sledovali, jak se na lince třídí jablka. Do školy jsme si kromě zajímavých zážitků nesli i pár jablek a velkou hrušku.

                                                                                                                                                                N.Wolkerová, L.Chupáňová, L.Kořínková - 4.třída

 

 

Výchova k občanství

Naše obec - 6. třída

Myslejovice.pptx - A. Navrátilová, B. Klváčková, A. Pluhařová 

Dětkovice.pptx - L. Koudelková, R. Študent, A. Vičarová

Určice - video natočili V. Kopecká a T. Jenderka:

 

 Svět práce

Lepení modelů hradů a zámků - 5. třída

NÁCHOD – Erik Božik, Tom Racl a Michal Procházka

DSCN5615.JPG

Ze začátku to nebylo tak lehké, jak jsme si představovali.  Udělali jsme pár chyb, ale po dlouhé cestě jsme to zvládli a zámek byl zdárně dokončen.

 

 

BOUZOV -  Aneta Procházková, Zdiša Sekanina

Ze začátku to bylo těžké, ale postupně jsme se do toho dostali a šlo to líp. Obtížně jsme se domlouvali s návodem. Nejtěžší byla práce na velké věži, která je zároveň nejkrásnější. Nejlepší bylo, když jsme se přibližovali k závěru.

DSCN5612.JPG

 

BLATNÁ

Maketu Blatné sestavily Věra Mádrová, Vendula Hanzelková, Veronika Lošťáková a Tereza Javoříková.

Nejtěžší byla věžička na střeše hlavní budovy, skvěle se nám stříhal trávník. Práce nám šla rychle od ruky, nehádaly jsme se a na všem se dohodly.DSCN5611.JPG

 

HLUBOKÁ - Tereza Kořínková a Barbora Janečková

S nadšením jsme se daly do práce, ale ukázalo se, že to tak snadné nebude. Paní učitelka jako poradkyně byla na roztrhání. Jasně, že se to neobešlo bez chybiček, někdy jsme si pomohly nedovolenými prostředky, ale zvládly jsme to a model dokončily.

DSCN5620.JPG

 

NOVÉ HRADY - Adam Kalvoda, Andrej Stančev, Martin Zatloukal

Začali jsme v prosinci. Náš tým měl na cestě k dokončení spousty problémů, hádek a různých špatných chvilek, které jsme vždy úspěšně překonali.  Polovina věcí neseděla jak měla a druhá polovina nešla vůbec nalepit. Avšak bylo i pár veselých chvil, jako když jsme zjistili, že střecha je otočená nebo podchod je naruby. Ale celkově to byla cenná životní zkušenost.                   

                                   DSCN5618.JPG

 

ZÁKEŘNÉ LEPENÍ KARLŠTEJNA - Marek Papica a Dan Pajchl

Lepení hradu nebyla jednoduchá věc. Těch zubatých hradeb.... Ale mnohem zákeřnější byly chlopně. Buď šlo těžko rozeznat, kam je máme ohnout nebo chyběly úplně - to když je některé pomocné síly zcela odstřihly. Ale my se s tím poprali a vytvořili nové.  Zakončíme to tím, že lepení modelů se jen tak nesfoukne za dva dny.....

DSCN5621.JPG