Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ

Nadílka ve školce

Milí rodiče,

ve čtvrtek 16. 12. 2021 nám Ježíšek nadělil spoustu krásných dárků. Radost dětí z dárečků najdete zde:

Bohatou nadílku pod stromečkem a pěkné prožití Vánočních svátků přeje

kolektiv mateřské školy

Publikováno 17. 12. 2021 12:37

Mikulášská nadílka v MŠ 2021

Datum konání: 3. 12. 2021

"Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč...

V pátek nás v MŠ navštívil Mikuláš s čertem a andílkem a ve školce se rozezněl cinkot zvonků a čertovských řetězů. Pro děti to byl den plný očekávání. Děti byly statečné a odvážné, přednesly básničky, zazpívaly písničky. Čert žádné zlobivé děti nenašel a tak musel odejít s nepořízenou. Mikuláš s andělem nadělili dětem sladké balíčky. Za rok se zase budeme těšit...:-)

fotografie zde

mikul +.jpg

Publikováno 7. 12. 2021 18:40

Světový den laskavosti...

Zapojili jsme se do happeningu #jsemlaskavec a jak to dopadlo?

Každá třída si vybrala laskavý skutek za účelem nezištné pomoci. Dětem jsme chtěli převážně předat povědomí o dobrosrdečnosti a důležitosti pomáhat jiným lidem.
#dobroplodídobro
Děti tvořily dárečky, povídaly si o světových problémech (ekologie, důležitost třídění odpadu, recyklace, ohrožení živočichové, děti bez rodin ...), zpívaly, hrály si, společně uvažovaly a vciťovaly se do lidí s daným problémem.
Modrásci začali spolupracovat se ZOO Olomouc, ve které si adoptovali zvířátko, které finančně podpoří.
Oranžády uspořádaly Sbírku obnošeného oblečení, které putovalo do Dětského domova Přerov a po poctivém roztřídění dále do charity.
Zelení se Žlutými využili zahradního nářadí, kterým nám krásně uklidili kolem školky, listí zkompostovali a tak nám zahradu připravili na zimu.
Děkujeme všem laskavcům, kteří nás podpořili ve sbírkách! :)

Fotografie Žlutá a Zelená třída zde
Fotografie Modrá a Oranžová třída zde

Publikováno 15. 11. 2021 21:12

LOGOPEDICKÁ DEPISTÁŽ V MŠ 22.11.2021

Datum konání: 22. 11. 2021

V pondělí 22.11.2021 proběhne v mateřské škole logopedická depistáž. Jedná se o vyšetření řeči dítěte klinickým logopedem.

LOGOPEDICKÁ DEPISTÁŽ ZAHRNUJE PŘEDEVŠÍM TYTO OBLASTI :

• vyšetření artikulace a motoriky mluvidel, posouzení podjazykové uzdičky
  • vyšetření kognitivních schopností, které se k řeči váží
  • posouzení sluchového vnímání - rozklad slov na slabiky, určení náslovné a koncové hlásky
  • tvorba hlasu, tempo řeči, plynulost řeči
  • porozumění řeči, činnosti dle pokynů

Publikováno 15. 11. 2021 15:00

Podzimní tvoření a podzimní hrátky u nás ve školce

Více fotografií zde

V listopadu, v listopadu,
Strom má listí pro parádu.
Když pak na zem opadá,
Je ho plná zahrada.

V listopadu, v listopadu,
Nečekáme žádnou zradu.
Když prší či mlha je,
Teplý čaj nás zahřeje.

listopad foto.jpg IMG_20211025_111302.jpg

Publikováno 5. 11. 2021 13:06

PŘERUŠENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ VÁNOČNÍCH PRÁZDNIN

přerušení provozu1.jpg

Publikováno 26. 10. 2021 12:39

Barevná paleta se skřítkem Podzimníčkem

Tento týden proběhl v MŠ projekt "Barevná paleta se skřítkem Podzimníčkem" . Děti měly možnost se stát na chvíli skřítky "Podzimníčky"

a podrobněji poznat změny podzimu. Vyrobily si své skřítky dle vlastní fantazie, navštívily les, ochutnávaly povidla a spoustu dalších krásných aktivit.

fotografie zde

Milí skřítci Podzimníčci,

ze stromu už padá listí,

už chystáte na zimu lístečkovou peřinu.

Nejdřív listí obarvíte,

potom ze stromů shodíte.

Vítr s nimi může hrát

a broučci se v nich uschovat.

Publikováno 22. 10. 2021 13:53

ZÁŽITKOVÉ FOTOGRAFOVÁNÍ V MŠ 20.10.2021

Vážení rodiče,

zážitkové focení v mateřské škole proběhne v náhradním termínu 20.10.2021

"NAMALUJ SI ZIMU"

FOTO ZIMA.jpg

Publikováno 5. 10. 2021 13:12

Karanténní opatření - ZELENÁ TŘÍDA

VÁŽENÍ RODIČE,

VZHLEDEM K TOMU, ŽE SE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE /Zelená i Oranžová třída/ VYSKYTLA COVID POZITIVNÍ OSOBA, VĚNUJTE ZVÝŠENOU POZORNOST ZDRAVOTNÍMU STAVU VAŠICH DĚTÍ A DODRŽUJTE DŮSLEDNĚ HYGIENICKÁ OPATŘENÍ !

Pokud se u Vašeho dítěte objeví jakékoli známky respiračního onemocnění – rýma, kašel, zvýšená teplota aj., ihned kontaktujte svého pediatra, který rozhodne o dalším postupu.

Krajská hygienická stanice Vás bude kontaktovat, pokud bylo dítě v rizikovém kontaktu 29.9. a 30.9. Další dny nebyly vyhodnoceny jako rizikové, přesto zvažte účast Vašeho dítěte na vzdělávání, Pokud bylo dítě v rizikovém kontaktu ve stanovený den, bude dle sdělení KHS karanténní opatření stanoveno do 14. října.

DĚTI SE ZNÁMKMI RESPIRAČNÍHO ONEMOCNĚNÍ NEBUDOU DO MŠ PŘIJATY !

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Publikováno 1. 10. 2021 15:05

Jablíčkový den v mateřské škole

Ve čtvrtek 30. září si děti přinesly do mateřské školy jablíčka různých barev a velikostí a společně jsme si s nimi celý den "hráli". Děti zjistily, jak jsou pro nás jablíčka zdravá a přínosná. Vyzkoušely si tiskání jablíčkovými razítky, vyráběly si jablíčkové čelenky a hodnotily i chuť jablíček (sladká, kyselá, trpká,...). Tento den se nám moc vydařil a děti si kromě bříšek plných jablíček odnesly domů také odměnu v podobě jablíčkové medaile.

Více fotografií zde

zelená jablko.jpg                      IMG-20210930-WA0024 (1).jpg