Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Plakát.PNG   Výstřižek 1.PNG

Autor: LL Publikováno 1. 6. 2023 20:28

Jsem ČTENÁŘ

Ve středu 31. května se v prvních třídách konalo pasování na Čtenáře. Děti z 1. A před rodiči přečetly ze svých slabikářů, zazpívaly i zatancovaly. Děti z 1. B zase přečetly a zahrály krátkou pohádku Jak se lev česal. Celé odpoledne bylo zakončeno návštěvou polytechnické učebny, kde se konal Otevřený den techniky pro rodiče a žáky. Tato akce je součástí realizovaných aktivit v rámci projektu O2 Chytrá škola. Návštěvníci si zde prohlédli zajímavé digitální pomůcky, které využíváme ve výuce napříč předměty. Pro nové mladé čtenáře zde byl připraven dárek v podobě záložky ke čtení, která byla vytištěna na školní 3D tiskárně.

Třídní učitelky 1.A a 1.B, Mgr. Martina Bradová a Mgr. Petra Milarová,

Mgr. Tomáš Milar, za projekt O2 Chytrá škola

čtenář3(1).jpgčtenář2.png

odt4.jpg

Publikováno 2. 6. 2023 16:04

DEN DĚTÍ ve školní jídelně - refresh výzdoby

U příležitosti DNE DĚTÍ byla do školní jídelny našim šikovným kreativním týmem, pod vedením paní učitelky Mgr. Ivety Baštrnákové (Bc. Eliška Petruželová, Bc. Kateřina Hloušková a Zdeněk Bohuslav) nainstalována nová nástěnná výzdoba.

U oběda čekalo na žáky další překvapení - zákusek v podobě muffinu. :)

Mgr. Romana Slámová

jídelna 2.jpg

jídelna 1.jpg

ddjíd.jpgjídelna 3.jpg

Autor: RS, TM, IB Publikováno 2. 6. 2023 12:01

Zakončení projektu IKAP

Dne 26. 5. 2023 se uskutečnilo závěrečné setkání projektu IKAP, který zprostředkovával návštěvy žáků základních škol na vybraných středních školách. Naší partnerskou školou je Střední odborná škola Prostějov, která zorganizovala akci GASTROHRÁTKY. Soutěžní tým ve složení Kateřina Dvorská, Monika Peštuková a Stela Rybková (všechny 9. třída) absolvoval šest stanovišť, kde byly připraveny úkoly, které vycházely z workshopů v průběhu školního roku. Naše holky skončily na 4. místě. Hravě si poradily s tématy stolování, zdravověda, gastronomie či cukrářství.

Děkujeme za účast. :)

Mgr. Tomáš Milar

gh2.jpggh1.jpg

Autor: TM Publikováno 31. 5. 2023 14:38

3D tisk - Honeywell Aerospace Olomouc

Dne 24.5.2023 si pro žáky 8. tříd připravili odborníci z olomoucké pobočky Honeywell Aerospace Olomouc projektový den, který byl zaměřen na využití 3D tisku v leteckém průmyslu.
Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací nejen o 3D tisku ale také i o leteckých motorech a jejich částech, bez kterých se neobejde žádné letadlo. Nyní už například víme, že při cestě na dovolenou letadlem jsou v něm takřka na 100% součásti vyrobené právě v olomouckém Honeywellu. Žáci si vyzkoušeli modelování v programu TinkerCAD, pomocí kterého si vytvořili model pro samotný tisk na 3D tiskárně. Ti nejšikovnější byli odměněni dárkovými předměty z Honeywellu a stojánkem na telefon s vlastním jménem vytištěným během projektového bloku.

Mgr. Iveta Baštrnáková

IMG_7816.jpg   IMG_7808.jpg

IMG_7831.jpg    IMG_7836 kopie.jpg

IMG_7828.jpg  IMG_7842 kopie.jpg  IMG_7826.jpg

Publikováno 29. 5. 2023 17:41

Bajkový kurz 2023

Datum konání: 15. 5. 2023 - 19. 5. 2023

Minulý týden proběhl již třetí ročník Bajkového kurzu". Tento název získal, jelikož není možné ho označit pouze za cyklistický. Pro vysvětlenou: Cyklista se snaží najet, co nejvíce kilometrů, ale bajker" hledá potěšení také ve sjezdových dovednostech na tratích vytvořených přírodou nebo na uměle postavených stezkách. Žáci šestých tříd tak měli možnost vyzkoušet, jaké je to šlapat do kopce, jet v klopené zatáčce, nadhodit si přední kolo, vyskočit, správně na kole stát a v neposlední řadě se dobře oblékat. Minulý týden byl ve znamení deště a chladnějšího počasí. Není špatné počasí, jenom špatně oblečený bajker." Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je silný." Tato hesla zaznívala opravdu často. Nicméně všem zůstala dobrá nálada a úsměv na rtu až do konce. Je pravda, že tomu možná napomohla výborná strava a wellness centrum :).

Příští rok zase!

Autor: JH Publikováno 24. 5. 2023 20:13