Štítky:

VÝSLEDKY ZÁPISU DO 1.TŘÍDY 2023/2024

Publikováno 20. 4. 2023 8:46

Úspěchy sólistů z pěveckého sboru Jablůňka

13. května se konala regionální pěvecká soutěž HANÁCKÝ SKŘIVAN 2023. Sobotní den patřil hudebním nadšencům, kteří se sjeli do Smržic nejen z Prostějovska, ale i z dalekého okolí. Naši sólisté z Určic si mohli poměřit své muzikální nadání s dětmi od 4-15 let z Vyškovska, Přerovska, Šternberska a Prostějovska.

Zpěváčci z Jablůňky se na soutěž připravovali ve škole i doma. Generálku s mikrofonem si udělali ve třídách i před svými spolužáky na 1. stupni. Letos se nám podařilo poskládat i kvarteto z děvčat ze 4. třídy a dívky ze 7.B do svého duetu nacvičily i taneční choreografii.

Soutěžilo se ve 4 věkových kategoriích a v kategorii Dua, tria a kvarteta. Největším naším skokanem byl Filip Císař ze 2.A, který startoval na soutěži poprvé, a hned vybojoval 1. místo. Dalšími vítězi ve starších kategoriích se staly naše ostřílené zpěvačky: Ema Prokopová, Julie Vlková, Kateřina a Anna Dostálovy.

Nejen jim, ale všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci ZŠ a MŠ Určice.

V odpoledních hodinách proběhla soutěž ZPÍVAJÍCÍ RODINA, které se zúčastnila Julie Vlková se svojí rodinou. :-) Blahopřejeme.

Autor: LL Publikováno 15. 5. 2023 22:28

Vítězství ve floristické soutěži

Dne 11.05.2023 se naše žákyně 8. třídy a paní učitelky zúčastnily floristické soutěže, kterou pořádalo sdružení Českého zahrádkářského svazu v Prostějově.

Úkolem pro žáky bylo vytvořit vypichovanou misku z dostupných květin. Dospělí měli za úkol vytvořit aranžmá na stůl a svázat kytici pro oslavence.

V kategorii žáků se umístily na 4. místě: Veronika Pospíšilová, na 2. místě Daniela Pankivová  a na 1. místě Zuzana Hrudová. Vítězka postupuje

do zemského kola, které se bude konat  9. června 2023 v Kroměříži.

V kategorii dospělých bodovala i naše paní učitelka Mgr. Iveta Baštrnaková, která obsadila skvělé 2. místo. 4. místo získala paní asistentka Eliška Petruželová.

Všechny si odpoledne společně užily, načerpaly cenné zkušenosti, odnesly si věcné ceny - zahradnické nůžky, tavné pistole, diplomy a nechyběly i květiny, které budou krášlit letní osázené truhlíky.

Autor: IB Publikováno 15. 5. 2023 17:02

Dopravní soutěž mladých cyklistů - oblastní kolo

Datum konání: 11. 5. 2023 - 12. 5. 2023

Ve dnech 11. a 12.5.2023 proběhla na dopravním hřišti v Prostějově Dopravní soutěž mladých cyklistů. Tato akce funguje pod záštitou BESIP a oblastní kolo se každoročně koná ve spolupráci s DDM Prostějov. Čtyřčlenné smíšené týmy soutěží v pěti různých disciplínách. Účastníci jsou prověřeni, jak v dovednostech jízdy na kole, tak ve znalosti dopravních předpisů.

Za mladší kategorii soutěžili žáci z páté třídy a přivezli krásné 7. místo (15 týmů). Za kategorii starší, žáci 7.B vyjezdili 8. místo (14 týmů).

Děkujeme za reprezentaci a přejeme všem spoustu bezpečných kilometrů!

Autor: JH Publikováno 14. 5. 2023 20:59

Léto se již blíží (projekt IKAP)

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se zájemci ze tříd 8.A a 8.B zúčastnili posledního letošního workshopu projektu IKAP na Střední odborné škole Prostějov. Tento kurz je u žáků velmi oblíbený, je zaměřen na přípravu míchaných nealkoholických nápojů, které určitě najdou své využití v letních měsících. Kurz představuje obory číšník a maturitní obor gastronomie. Žáci si vyzkoušeli práci s profesionálním vybavením a připravili si dva různé nápoje.

Mgr. Tomáš Milar

Autor: TM Publikováno 9. 5. 2023 22:41

Zelené kilometry - výsledky

Datum konání: 9. 5. 2023

V dnešním slunečném dni jsme vyhlásili vítěze soutěže Zelené kilometry, ve které žáci sbírali body v jednotlivých výzvách. Třídy, které společnými silami nachodily, nalyžovaly či naběhaly nejvíce kilometrů, jsou 1.A a 6.A. Tyto třídy si zaslouženě  vysoutěžily výlet do lanového centra v Olomouci. Gratulujeme vítězům a těšíme na další ročník Zelených kilometrů.

Autor: ZJ Publikováno 9. 5. 2023 19:33

McDonald's Cup

Datum konání: 27. 4. 2023

Dne 27.4.2023 se konal 24. ročník McDonald's Cup, kde žáci 4. a 5. třídy reprezentovali naši školu. Celkově jsme skončili třetí ve skupině z šesti účastněných. Naši žáci porazili ZŠ Ptení, Bedihošť, Drahany a těsně prohráli proti ZŠ Melantrichova a Horáka.

Sestava: Filip Buriánek, Dominik Štefek, Vojtěch Tománek, Adam Znojil, Jan Petružela, David Čureja, Vojtěch Dokládal, Šimon Krejčí a Tomáš Jeglík.

Publikováno 4. 5. 2023 18:49

Matematická soutěž Pangea

MATEMATICKÁ SOUTĚŽ PANGEA

V úterý 21. února 2023 se konalo školní kolo matematické soutěže Pangea.

Chuť zaměstnat svou hlavu zajímavými slovními úlohami mělo letos 90 žáků naší školy. Spousta žáků se umístila na pěkných místech a já všem ještě jednou moc gratuluji. Na postup do finále to sice nestačilo, ale i tak máme všichni radost z účasti a společné chuti dělat něco navíc ????

Všem soutěžícím děkuji za hojnou účast.

G. Přikrylová

Publikováno 28. 4. 2023 15:18

Program "Buď HIV negativní, chraň si svůj život"

Dne 27. 4. jsme s žáky 9. třídy navštívili Krajskou hygienickou stanici v Olomouci, kde jsme se zúčastnili preventivního programu upozorňujícího na nemoc HIV a rizika s nemocí spojená. Žáci se poutavou formou dozvěděli řadu nových informací. Zároveň měli možnost i vyzkoušení některých praktických dovedností spojených s prevencí před nemocí.

2FDE09D2-C319-4210-838B-72DE73D2C38E.jpeg96122D46-3BE3-4954-8997-DB96742A5614.jfif

Autor: MŠ Publikováno 28. 4. 2023 11:02

Odznak všestrannosti 2023 - okresní kolo

Datum konání: 25. 4. 2023

Odznak všestrannosti je akce pořádaná Českým olympijským výborem, která prověří žáky po všech fyzických stránkách. Okresní kolo se letos opět konalo na ZŠ Melantrichova v Prostějově. Žáci bojovali v těchto disciplínách: hod medicinbálem vzad, skoky přes švihadlo, kliky, trojskok z místa a oblíbených 1000 metrů běh. Všichni do toho opravdu dali všechno a při zpáteční cestě byla chůze na autobus pro některé nutným utrpením. V umístění na stupních vítězů dokázal snahu přetavit pouze Mikuláš Spáčil, který ve své kategorii bral krásný bronz. Gratulujeme! Jako tým jsme se tradičně umístili na šestém místě.

Děkuji všem sportovcům a těším se na příští rok!

Autor: JH Publikováno 27. 4. 2023 7:21