Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Štítky:

Projektová výuka 8.B - Mezinárodní den seniorů

1. MD seniorů - PL - na web - 1.jpg                      2. MD seniorů - PL - na web - 2.jpg

3.jpg        4.jpg      6.jpg

8.jpg     BÁSNĚ.jpg

Autor: LL Publikováno 7. 10. 2022 22:01

Mezinárodní den seniorů

MD seniorů - plakár na web.jpg

MD seniorů - citát na web.jpg

Autor: LL Publikováno 30. 9. 2022 19:46

Úspěch ve finále celorepublikové literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení“

O účast naší školy ve finále celorepublikové literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení“ se zasadila Barbora Langová z 8.B.

Svou lyricko-epickou prací „Byla jedna holčička…“ zazářila mezi 292 dětskými a studentskými díly festivalu Jičín – město pohádky. Byla nominována na jednu z hlavních cen, která jí byla 9. září 2022 předána na slavnostním vyhlášení v Jičíně.

Soutěž pořádala Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně a Nadační fond Jičín – město pohádky. Letos s podtextem: Příběhy řemesel, řemeslníků, rytířů, kejklířů a bylinkářek. Hostem akce byla spisovatelka Daniela Krolupperová.

Soutěžilo se v kategoriích I. st. ZŠ, II. st. ZŠ a SŠ – bez určení 1., 2. a 3. místa. Z každé kategorie byla při vyhlašování čtena jedna reprezentativní práce. Za II. st. ZŠ vybrali naši práci „Byla jedna holčička…“, což bylo pro nás další velkou poctou. :-D

Barunce moc blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme jí hodně dalších literárních úspěchů!

Poděkování patří i našim mladým literátům ze 7.A, kteří do soutěže také zaslali své práce. :-)

Mgr. Lenka Literová

Langová - Jičín.jpg

Autor: LL Publikováno 29. 9. 2022 11:31

Burza práce a vzdělávání 2022

Datum konání: 22. 9. 2022

Ve čtvrtek 22.9.2022 odpoledne se žáci 9. ročníku zúčastnili Burzy práce a vzdělávání v Prostějově. Nejprve jim průvodci ukázali stánky jednotlivých středních škol a zaměstnavatelů, následně se deváťáci mohli individuálně vrátit tam, kde je to nejvíce zajímalo.

20220922_135553.jpg

Autor: AZ Publikováno 29. 9. 2022 8:30

Volby do Školního parlamentu 2022

Datum konání: 23. 9. 2022

Přejít na tento sway

Autor: ZJ, LL Publikováno 23. 9. 2022 11:46

Zeměpisný pořad – Magický Senegal

Datum konání: 20. 9. 2022

Dne 20. 9. 2022 jsme se s žáky 6. a 7. ročníku již tradičně zúčastnili zeměpisného projektu pořádaného agenturou Planeta Země 3000. Tentokrát nás projekce zavedla do nejzápadnější země afrického kontinentu, Senegalu.

Seznámili jsme se se zeměpisnými aspekty země, senegalskými tradicemi a rituály, národními symboly, domorodými kmeny, kulturou a v neposlední řadě se senegalskou flórou a faunou.

Za všeho nejvíc žáky nadchly záběry zachycující wrestlingové zápasy Senegalců a rituály s nimi spojené.

Trailer k pořadu můžete zhlédnout zde: Magický Senegal

Autor: AMü Publikováno 21. 9. 2022 13:45

Pěvecký sbor Jablůňka - přihláška do sboru

PŘIJĎTE MEZI NÁS - PLAKÁT - web.JPG

Přihláška PS - opravená.jpg

Autor: LL Publikováno 6. 9. 2022 8:01

BAJKOVÝ KURZ - Malá Morávka

Datum konání: 7. 9. 2022 - 9. 9. 2022

Pro nastolení tradice Bajkového kurzu, bylo zapotřebí vyrazit i s druhou šestou třídou, dnes již 7.A. Po úspěšném pilotním výjezdu, naštěstí nic nebránilo v pokračování. Vše se znovu odehrávalo v zázemí resortu Kopřivná, Malá Morávka pod Pradědem. Děti během kurzu nabyly teoretické i praktické znalosti jízdy na kole v terénu, jednoduchého servisu, znalosti komponentů a v neposlední řadě se základy první pomoci. Jesenické kopce byly také ideálním měřítkem tělesné zdatnosti našich žáků. Všichni se s každým metrem prali jako zápasník, který bojuje proti někomu nebo něčemu silnějšímu. Žádný ujetý metr nezůstal suchý a my jsme se vždy společně potkali na vrcholu kopce. Výhledy byly úžasné a z kopce to bylo za odměnu. Děti zvládly i nejjednodušší trasu bikeparku, což lze považovat za "majstrštyk". Cyklistika a všechny její podoby jsou ideálním prostředkem pro trávení volného času, a jsem rád, že dětem můžeme ukázat i dnes moderní a atraktivní formu tohotu sportu. Nezbývá nic, než se těšít na další ročníky.

Autor: JH Publikováno 13. 9. 2022 6:55

řv.JPG

Autor: MM Publikováno 12. 9. 2022 14:28

Adaptační program 6.B

Datum konání: 6. 9. 2022 - 7. 9. 2022

Přechod na 2. stupeň je velkým krokem v životě každého školáka. Třída 6.B se proto zúčastnila adaptačního programu, jehož cílem bylo stmelit třídní kolektiv, lépe se navzájem poznat, a hlavně si zpříjemnit začátek školního roku.

Adaptační program jsme započali přípravou večeře, pro což jsme využili prostory školní kuchyňky. Než nastal hlavní bod našeho programu, přespání ve škole, hrály se deskové hry a promítal se film. Druhý den jsme věnovali vycházce do přírody.

Už se těšíme na další společnou akci.

Třída 6.B

adaptace.jpg  IMG_9770.jpg