Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Štítky:

,Malá chemická olympiáda,

Dne 8.6. se žáci 8.ročníku Klára Kunetková, Michal Schuster a Kateřina Dvorská zúčastnili ,Malé chemické olympiády, pořádané Sportcentrem- DDM Prostějov. V konkurenci 39 žáků se naši soutěžící sice neumístili na předních místech, nicméně reprezentovali naši školu se ctí. Děkujeme.

Autor: VR Publikováno 8. 6. 2022 18:56

NOC KOSTELŮ - pozvánka na vystoupení PS Jablůňka

Noc kostelů - plakát + program.jpg            Noc kostelů - program.jpg

Autor: LL Publikováno 7. 6. 2022 23:21

Jak přežít v přírodě

Ve čtvrtek 2. června 2022 se žáci 1. – 4. tříd zúčastnili v okolí Seloutek branného dne. Záludné otázky a úkoly, které prověřily jejich vědomosti v oblasti zdravovědy, základů dopravního provozu a znalostí přírody, pro žáky připravili aktivní senioři a učitelé z okolích obcí. Žáci byli náhodně rozděleni do týmů a u každého stanoviště sbírali body za správné odpovědi.

Po úspěšném splnění všech úkolů si žáci museli chvíli počkat na závěrečné vyhodnocení. Využili tento čas i s dospělými k tomu, že si u táboráku opekli lahodné špekáčky, do kterých se pak s chutí zakousli.

Více fotografií ve fotogalerii.

Mgr. Iveta Baštrnáková

Autor: IB Publikováno 6. 6. 2022 18:42

Zdravá 5

Žáci 6. ročníku se zúčastnili soutěže ZDRAVÁ 5. Tým ve složení Julie Vlková, Natálie Kratochvílová, Vojtěch Rozehnal (všichni 6.B) reprezentoval naši školu v přípravě dezertu k 10. výročí této soutěže. Žáci připravovali zdravý dezert pod jménem CIZRNOVÉ TAJEMSTVÍ.

Bohužel se do finále neprobojovali, ale i tak bych jim chtěla poděkovat za jejich snahu a účast.

DĚKUJI I SPOLUŽÁKŮM, KTEŘÍ JE PODPOŘILI SVÝMI HLASY ONLINE HLASOVÁNÍ.

Mgr. Romana Slámová

z5_2.jpgZ5_1.jpg

z5_3.jpg

Autor: RS Publikováno 6. 6. 2022 15:28

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ - přání a pohádkový kvíz

MDD - plakát.jpg

MDD - Večerníček.JPG

Autor: LL Publikováno 31. 5. 2022 18:39

Světový den bez tabáku - video "Zásadový Joe aneb KOUŘOVÁ OPONA"

SDBT - plakát.JPG

Autor: LL Publikováno 30. 5. 2022 17:41

Gastrohrátky

Po covidové odmlce se opět tento školní rok konala akce Gastrohrátky, která proběhla v pátek 27. 5. 2022 v prostorách ZŠ a MŠ Jana Železného v Prostějově. Tuto akci pořádá Střední odborná škola Prostějov a jde o zakončení projektu IKAP v tomto školním roce. Během celého školního roku žáci 8. a 9. třídy absolvovali připravené workshopy, které rozvíjely jejich schopnosti v praktických záležitostech oborů gastronomie a kosmetiky.

Naši školu reprezentoval tým ve složení Zdena Dedková, Martina Pospíšilová a Karolína Chudobová (všechny žákyně 9. třídy). Tyto žáčky se ukázaly jako extrémně zdatné a šikovné a celé klání Gastrohrátek ovládly. Získaly skvělé první místo!

Gratulujeme a děkujeme za šíření dobrého jména naší školy :)

Mgr. Tomáš Milar

gastro1.jpggastro2.jpg

Autor: TM Publikováno 29. 5. 2022 22:12

Lesní pedagogika

Páteční výuka proběhla ve druhé třídě velmi netradičně. Neseděli jsme ve třídě, ale vyrazili jsme do Dětkovic, kde na nás čekali lesníci, abychom se učili o lese v lese. Prostřednictvím různých her a aktivit se děti dozvěděly spoustu nových informací a všichni jsme odcházeli velmi nadšení a plní super zážitků.

IMG_8088.JPG IMG_8087.JPG IMG_8085.JPG IMG_8084 (1).JPG IMG_8083.JPG

Autor: KHa Publikováno 25. 5. 2022 20:03

Terénní výuka geografie

Žáci 7.A a 7.B absolvovali v týdnu od 16. května 2022 oblok nazvaný Terénní výuka geografie. Během tohoto bloku si žáci vyzkoušeli vybrané zeměpisné aktivity přímo v okolí školy.

První aktivita se věnovala proudění vzduchu a žáci se učili pracovat s anemometrem a poměřovali např. sílu svého fouknutí. Bohužel povětrnostní podmínky byly zrovna příliš klidné, takže jsme jen s obtížemi naměřili potřebné hodnoty. V další části jsme se věnovali lokalizaci vybraných vodních nádrží v okolí školy a určování světových stran z areálu školy. Vybraná skupina žáků si také vyzkoušela sčítání intenzity dopravy na vybraných místech přímo v Určicích. Z našeho miniprůzkumu vyšlo najevo, že v čase kolem 12:00 je nejvytíženější silnice z Určic směrem na Dětkovice, naopak nejmenší intenzitu dopravy žáci zaznamenali směrem na Seloutky.

Terénní aktivy byly zajímavým zpestřením běžné výuky zeměpisu. Žáci si mohli vyzkoušet činnosti, které řeší geografové přímo ve výzkumných institucích přímo si tak "ochytat" praxi. Další terénní geografické aktivity tedy na sebe nemusí dlouho čekat. :)

Mgr. Tomáš Milar

terén4.jpgterén2.jpgterén6.jpg

Autor: TM Publikováno 23. 5. 2022 22:46

Přírodovědná soutěž Zlatý list

Dne 12.5. se žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili přírodovědné soutěže Zlatý list pořádané Českým svazem ochránců přírody - Regionálním centrem Iris. 6-ti členné týmy během asi 80ti minut absolvovaly stezku po Hloučeli, která obsahovala 8 stanovišť s úkoly s tematikou- vodní ekosystém, savci, rostliny, stromy, geologie, ochrana přírody, myslivost aj. Žáci 6tých tříd ve složení Hastík, Mádrová, Křepelková (6.A) a Dedek, Vlková a Císař (6.B) se v kategorii mladších žáků umístili na krásném 2. místě. Žáci 7. třídy se v kategorii starších žáků v souboji mezi starší konkurencí umístili na místě 9.

IMG_20220512_130938.jpg

20220523_100020.jpg