Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Autor: KH Publikováno včera v 21:25

Školní výlet 9. třídy

Datum konání: 21. 6. 2022 - 24. 6. 2022

Konec nejen školního roku, ale celého devítiletého snažení, oslavili žáci devátého ročníku na školním výletě. Zázemí jsme našli v Loučné nad Desnou, kde se nám moc líbilo. Učarovala nás nejen chata Eliška, bazén a pingpongový stůl, ale také krásná příroda. Abychom se dozvěděli i něco nového, navštívili jsme přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně a abychom zužitkovali přebytečnou energii, projeli jsme na raftech kousek řeky Moravy. A protože nás nezklamalo ani počasí, budeme si tento poslední společný krásně strávený čas pamatovat napořád.

GP

Autor: Gabriela Přikrylová Publikováno 29. 6. 2022 11:41

Zoo Olomouc

Na konci školního roku se prvňáčci společně s druháky vydali na výlet do Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Viděli jsme nejen zvířátka, o kterých jsme se ve škole učili, ale i taková, která jsme ještě nikdy neviděli, nakoupili zmrzku a jiné dobroty a užili jsme si krásný slunečný den.

IMG_9729[1].JPG IMG_9821[1].JPG

Autor: KHa Publikováno 29. 6. 2022 11:24

Piknik 7.B na školní zahradě

Závěr školního roku završila 7.B třídním piknikem na školní zahradě.

Ve stínu vzrostlých stromů si holky rozprostřely své plážové deky a ručníky. Naši chlapci se nedali dvakrát pobízet a přisedli si k nim s vychlazeným šampáněm. Na programu bylo grilování, popíjení, zobání dobrůtek, skákací hrad, zpěv s kytarou, taneční kreace, balónková show a Thomas salto mortale. :-)

Paráda! A teď už hurááá na prázdniny! :-)

Lenka Literová

IMG_7678.JPG          IMG_7683.JPG

IMG_7657.JPG          IMG_7662.JPG

IMG_7666.JPG          piknik.jpg

ab136bdc-7919-420e-9339-b9e99b8fd0e0.jpg

Autor: LL Publikováno 29. 6. 2022 0:00

Lázenští šviháci ze 7.B

Ve dnech 19. – 21. června se žáci 7.B vydali na školní výlet do Luhačovic, Lešné a Zlína.

Byly to 3 nádherné dny plné sluníčka, bohatého programu a skvělých zážitků. Co víc si můžeme přát! Ubytování jsme měli v autocampu s výhledem na přehradu a lesy, oběd v lázeňské restauraci Vltava, následovala kolonáda se zmrzlinou a šlehačkovými dorty, jízda vláčkem, dobrodružství u přehrady, ranní rozcvička, minigolf, ZOO Lešná, stezka odvahy, táborák s kytarou, McDonald a KFC ve Zlíně, rozchod ve Zlatém jablku, bubble tea, zpěv v autobusu, heroický výkon v úschovně zavazadel, jízda na divokých beranech, býčí zápasy a další bláznivé skopičiny odpovídající věku a nápadům našich sedmáků.

Nezapomněli jsme ani na vzdělávání, po němž 7.B tolik toužila: muzeum celosvětově známého obuvníka Tomáše Bati, cestovatelů Zikmunda a Hanzelky, muzejní ukázky lidové slovesnosti Františka Bartoše, filmů Karla Zemana, loutkové divadlo Barunky a Katušky ve Zlíně, obrazárna v Luhačovicích s Danem a Honzou, architektura Pavla Jurkoviče, akvabely mistra Rolného či kurzy první pomoci supermanů ze ZŠ Určice.

Ať žijí školní výlety a bezva parta 7.B! :-)

Lenka Literová

+++ (3).jpeg          +++ (5).jpeg

+++.jpeg          +++ (2).jpeg

+++ (2).jpg          +++ (8).jpeg

+++.jpg

Autor: LL Publikováno 28. 6. 2022 23:43

Výlet 7.A v Cakově a okolí

Třída 7.A se v předposledním týdnu školního roku vydala na společný výlet do Cakova u Senice na Hané. Zde jsme se ubytovali v místní táborové základně, která se na tři dny stala naším dočasným domovem. Po dlouhé době to byl "pravý" školní výlet se vším všudy. Hráli jsme společně hry venku i uvnitř (velkou oblibu získala hra Matka Sardel :D), poznávali jsme blízké okolí, kdy jsme navštívili nedalekou rodinnou farmu s luxusní zmrzlinou, zámek v Náměšti na Hané a místní studánky. Zbytek našeho času jsme vyplnili přípravou jídel dle našeho pestrého jídelníčku a večerním táborákem.

Výlet se nám povedl, domů se nám moc nechtělo. Nyní se již těšíme na nadcházející prázdniny a na další podobné akce :)

žáci 7.A a Tomáš Milar

Cakov7.jpgCakov10.jpg

Publikováno 28. 6. 2022 20:50

Lesní pedagogika pro třeťáčky

Datum konání: 24. 6. 2022

Třeťáčci podnikli výlet na celé dopoledne do lesa kousek za Určicemi. V lese zkoumali stromy, byliny, zahráli si spoustu her a nakonec si udělali paletu barev z kousků přírodnin. 3.jpg

Autor: MB Publikováno 27. 6. 2022 16:03

Kniha "O mně"

Datum konání: 20. 6. 2022

2.jpgDěti ve třetí třídě si napsaly knihu "O mně".

V rámci slohu a výtvarné výchovy si každý žáček napsal knihu o sobě samém.  V knize se objevily kapitoly: O mně, Čím bych chtěl být, Já jako pohádková bytost, ale také Strom života. Na vernisáži, která se konala v sokolovně v Určicích, děti představily své knihy rodičům.

Autor: MB Publikováno 27. 6. 2022 15:51

Vycházka 6.A

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 se 6. A vydala na návštěvu Prostějova. Vydali jsme se do muzea, prohlédli si domovní znamení na náměstí a pozdravili jsme Jiřího Wolkera a T. G. Masaryka. Osvěženi zmrzlinou jsme se vydali na cestu zpátky.

Mgr. Martina Přidálková

thumbnail_PV.jpg