Základní škola
a Mateřská škola Určice příspěvková
organizace
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 17 33 49

SOUTĚŽ „VŠECHNY TVÁŘE VODY“

Výstřižek.PNG


Autor: VH Publikováno 22. 1. 2020 19:02

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

V minulém týdnu se na Základní škole E. Valenty v Prostějově konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. Tato předmětová olympiáda, dle zkušeností
z minulých let, bývá poměrně náročná. Letošní ročník byl zaměřen na události konce 19. století a počátku 20. století, s podtitulem "Dlouhé století se loučí".

Naši školu reprezentovali dva žáci, David Vaverka z 8. třídy a Jaroslav Výmola z 9. třídy. Konkurence byla velmi silná, naši reprezentanti obsadili 33. - 34. místo a 36 místo. Přesto jim děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchu v následném studiu.

Mgr. Tomáš Milar

banner_dejepis.png


Autor: TM Publikováno 20. 1. 2020 21:23

Olympiáda z českého jazyka

V uplynulých dnech proběhlo školní kolo Olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnilo celkem 23 žáků osmé a deváté třídy. Velké většině z nich se řešení úkolů dařilo velmi dobře. Nejlépe si se zadáním poradily žákyně deváté třídy Tereza Kořínková a Nikola Slezáková, které postupují do okresního kola.

Všem zúčastněným děkujeme, postupujícím gratulujeme a přejeme hodně štěstí v další fázi soutěže.

Mgr. Simona Hýblová

očj.jpg


Autor: SH Publikováno 19. 1. 2020 20:53

#MateHoleRuce?

MateHoleRuce? je divadelní konference, v které tři umělci šumperského divadla seznamují diváky s vybranými aspekty Sametové revoluce, umožňují žákům jiný náhled na toto téma, než je tradiční v hodině dějepisu či občanské výchovy. Inscenace nutí mladou generaci mj. také přemýšlet o tom, zda mají být zcela apolitičtí nebo zda je důležité zajímat se o dění, které nás obklopuje v místě našeho bydliště, kraje či v naší republice. Velmi efektivním způsobem ukazuje mladé generaci nutnost zajímat se o věci kolem sebe a nebýt lhostejný k veřejnému dění. Ukazuje, jak je důležité chránit svobodu a to, že svoboda není samozřejmostí.

http://www.divadlosumperk.cz/cs/repertoar/aktualne-hrajeme/mateholeruce-10-10-2019.html

Divadelní konferenci, která se konala na ZŠ v Plumlově, zažili v pátek 17. 1. 2020 žáci 9. ročníku. Posláním akce bylo rozpoutat u žáků diskuzi a zájem o určitá témata. Dle zpáteční cesty soudím, že se to povedlo :) Při čekání na autobus zpět, jsme si ještě stihli prohlédnout plumlovský zámek v mlhavém oparu :)

Mgr. Tomáš Milar

mhr.jpg

mhl2.jpg


Autor: TM Publikováno 18. 1. 2020 22:42

Workshop na SOŠ Prostějov

Projekt IKAP pokračoval dalším workshopem i v tomto týdnu. Zájemci z řad žáků 8. ročníku se zúčastnili workshopu na SOŠ Prostějov na téma dárkové balení. Naučili se esteticky balit různé dary a vyrobit k nim další dekorační předměty, které se dají použít jako přízdoba.

Mgr. Tomáš Milar

bal1.jpgbal2.jpg


Autor: TM Publikováno 16. 1. 2020 21:54

Talentová soutěž v psaní na klávesnici

V pátek 10. ledna 2020 se na Obchodní akademii v Prostějově uskutečnila soutěž v psaní na klávesnici. Žáci si prohlédli školu a pak se pustili do soutěžního klání. Soutěž spočívala v rychlosti a přesnosti užívání počítačové klávesnice. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně 9. třídy. Obě žákyně zaznamenaly milý úspěch. Vendy Hanzelková se umístila na krásném druhém místě a Bára Janečková na místě pátém.

Gratulujeme ke skvělému umístění a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Tomáš Milar

ZAV.jpgzav.jpg


Autor: TM Publikováno 14. 1. 2020 22:03

4. B poznává Prostějov

Datum konání: 8. 1. 2020

Třída 4. B ve středu 8. ledna vyjela za poznáním do Prostějova. Nejprve jsme zamířili do dětského oddělení městské knihovny, někteří z nás úplně poprvé. Dozvěděli jsme se, jak se v knihovně snadno orientovat, co musíme udělat, abychom si mohli půjčovat knihy, a také že do knihovny můžeme přijít hrát stolní hry nebo pracovat na počítači. Protože do odjezdu autobusu zpět do školy zbylo ještě hodně času, šli jsme na prohlídku radnice. Teď už víme něco o její historii, ale i to že na výzdobu stropu v obřadní místnosti bylo spotřebováno čtyři a půl kilogramu zlata. Hodně nás zaujaly tajné dveře, kterými jsme procházeli do dvou původních zasedacích místností. 


Autor: EK Publikováno 9. 1. 2020 18:19

PF 2020 - školní sbor Jablůňka

Všem rodičům, přátelům školy a dětem přejeme krásné a pohodové Vánoce,

hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v novém roce.

 

Výstřižek.PNG


Publikováno 22. 12. 2019 18:45

Předvánoční dny na 2. stupni

Zatímco páteční dopoledne se neslo ve všech třídách v podobném duchu, čtvrtek byl o poznání rozmanitější. Šestá a osmá třída se vydaly do prostějovského kina Metra 70, kde zhlédly nové zpracování Lvího krále. Sedmá třída jela prozkoumávat vánoční Prostějov, především adventní trhy, na něž se po filmu vydali i šesťáci. Osmá třída zakončila výlet kuželkami.

Zatímco se většina druhého stupně veselila mimo budovu školy, devátá třída zůstala, aby hájila pevnost a uskutečnila pro žáky 1. - 3. třídy dopoledne plné vánočních aktivit. Děti například vytvářely vánoční baňky, zdobily si sušenky dle své fantazie a na závěr se zájemci zapojily do vánoční diskotéky.

V pátek ráno se celá škola setkala ve vestibulu, aby si poslechla vystoupení školního pěveckého sboru Jablůňka a navodila si příjemnou vánoční atmosféru. Zbytek dopoledne proběhl v kmenových třídách, žáci si užívali předvánoční uvolnění a klid a po rozloučení se vydali užít si vánoční prázdniny.

 

V9_2.jpg


Autor: SH Publikováno 22. 12. 2019 15:29

Malí čtenáři v Městské knihovně

Ve čtvrtek jsme si s dětmi ze Čtenářského klubu udělali výlet do dětského oddělení Městské knihovny v Prostějově. Tam jsme si prohlédli prostory knihovny, zalistovali knihami, které nás zaujaly. Poté jsme se vydali na náměstí, kde jsme se podívali na krásně nazdobený vánoční stromeček, na dřevěný betlém a prošli jsme si trhy, abychom nasály vánoční atmosféru.

                   IMG-20191221-WA0003.jpgIMG-20191221-WA0004.jpgIMG-20191221-WA0006.jpg  


Autor: KHa Publikováno 21. 12. 2019 10:27

Novější 1 3 17 33 49