Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Souboj čtenářů 2022

Souboj čtenářů 2022

V pondělí 9. května proběhlo online kolo celorepublikové soutěže Souboj čtenářů 2022. Soutěž je určena pro 6. ročníky základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovala třída 6.B., která byla doplněna o 4 žačky z 6.A. Úkolem třídního kolektivu bylo co nejpřesněji odpovědět na kvízové otázky, které ověřovaly porozumění textu a znalosti žáků o obsahu knih získané četbou.

Na Souboj jsme se připravovali již od února, kdy si žáci zvolili soutěžní knihu a rozdělili se do soutěžních týmů.  Letos žáci vybírali z následujících knih:

Jana Jašová: Psí dny (Meander)

Ondřej Neff: Barbora a Zlatý robot (Albatros)

Petra Hůlová: Liščí oči (Argo)

Klára Smolíková: S Komenským do komiksu (Portál)

Petr Sís: Nicky & Věra. Příběh Nicolase Wintona a jeho dětí (Labyrint)

Některé knihy měly u našich čtenářů velký úspěch, jiné o něco menší. Nicméně celý proces přípravy na Souboj čtenářů byl pro žáky velmi přínosný. Získali nejen čtenářské zážitky, ale i dovednost spolupráce a vzájemné podpory.

Ve výsledku z toho bylo 45. místo, usadili jsme se tak v polovině výsledkové listiny.

header.jpg