Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Projekt "Den Země" v MŠ

Projekt "Den Země" v MŠ

V týdnu od 17. 4. do 21. 4. 2023 proběhl v naší mateřské škole projekt „DEN ZEMĚ“ zaměřený na rozvoj znalostí a dovedností v oblasti environmentální výchovy. V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o důležitosti ochrany životního prostředí a přírody. Hravou formou byly děti vedeny k ekologickému myšlení a jednání na základě vlastních prožitků a zkušeností.

V rámci projektu nás navštívila ve školce lesní víla, která dětem sdělila svoje trápení s nepořádkem v přírodě. Víla si pro děti na zahrádce připravila 5 stanovišť s různými úkoly tematicky zaměřenými na třídění odpadu. Všechny děti společně úkoly splnily, a tak získaly od víly diplom a sladkou odměnu.

Je jisté, že si děti z projektového týdne odnesly mnoho zážitků, nově nabytých poznatků a kladných postojů k ochraně přírody, které budou v běžném životě uplatňovat i nadále.

Fotografie z projektového týdne naleznete zde

den zeme modra.jpg   den zeme oranzova.jpgden zeme zelena.jpgden zeme zluta.jpg