Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 3D tisk - Honeywell Aerospace Olomouc

3D tisk - Honeywell Aerospace Olomouc

Dne 24.5.2023 si pro žáky 8. tříd připravili odborníci z olomoucké pobočky Honeywell Aerospace Olomouc projektový den, který byl zaměřen na využití 3D tisku v leteckém průmyslu.
Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací nejen o 3D tisku ale také i o leteckých motorech a jejich částech, bez kterých se neobejde žádné letadlo. Nyní už například víme, že při cestě na dovolenou letadlem jsou v něm takřka na 100% součásti vyrobené právě v olomouckém Honeywellu. Žáci si vyzkoušeli modelování v programu TinkerCAD, pomocí kterého si vytvořili model pro samotný tisk na 3D tiskárně. Ti nejšikovnější byli odměněni dárkovými předměty z Honeywellu a stojánkem na telefon s vlastním jménem vytištěným během projektového bloku.

Mgr. Iveta Baštrnáková

IMG_7816.jpg   IMG_7808.jpg