Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Olympiáda mediální gramotnosti

Datum konání:
Datum ukončení:
20.10.2023

S radostí oznamujeme skvělé výsledky našich žáků na letošní Olympiádě mediální gramotnosti. Tato soutěž, která testuje dovednosti žáků v oblasti mediální gramotnosti a odhalování fake news, byla letos skvělou příležitostí pro naše žáky ukázat své schopnosti a talent.

V kategorie pro mladší žáky se účastnilo celkem 1770 účastníků z celé České republiky. Naši žáci z 5. třídy si vedli velmi dobře.  Amálie Prudká dosáhla na úžasného 64. místa, což je obdivuhodný výsledek!

Ale to není vše! V kategorii pro starší žáky, kde se soutěžícími stali žáci od 6. do 9. ročníku, jsme si také vedli skvěle. Jakub Vysloužil dokázal, že je jedním z nejlepších v mediální gramotnosti, a umístil se na 58. místě ze všech 11 202 účastníků olympiády. To je opravdu nádherný úspěch, který nás všechny těší.

Gratulujeme Amálii a Jakubovi za jejich skvělé výkony!

Mladší kategorie - celkově 1770 účastníků

1. Prudká Amálie (celkově 64. místo)
  2. Ošlejšková Veronika (celkově 102. místo)
  3. Gregorová Viktorie, Krejčí Šimon (celkově 208. místo)