Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > VAVŘÍNY Z CELOSTÁTNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE LYRA 2023

VAVŘÍNY Z CELOSTÁTNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE LYRA 2023

Sobota 4. listopadu se zapsala do historie našeho pěveckého sboru Jablůňka jako významný den. Sólisté ze ZŠ a MŠ Určice totiž zamířili do Dobřínska u Moravského Krumlova na celostátní soutěž LYRA 2023 – SINGING SHOW. Vybrali jsme ty nejlepší, aby poměřili své síly s ostatními zpěváky z Moravy a Čech. Ema a Anička Prokopovy se však musely omluvit, proto je zastoupily náhradnice ze sboru, Klárka a Barča.

Do čela poroty letos zasedla děkanka Hudební fakulty JAMU, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Barbara Willi, dále pak operetní pěvkyně Ksenia Suprunovich a členové tří kapel, se kterými pak vítězové mohou spolupracovat.

Naše škola se této soutěže účastní potřetí. Poprvé jsme nic nevyhráli, minulý rok získala ocenění jen jediná určická hvězda, Anička Dostálová. :-) A letošní výsledky ukázaly neuvěřitelný posun:

I. kat.: FILIP CÍSAŘ – Modlitba (H. a P. Ulrychovi) – DIPLOM OD KAPELY S NABÍDKOU SPOLUPRÁCE

II. kat.: VIKTORIE GREGOROVÁ – Říkej mi, táto (J. Smolík) – DIPLOM DĚKANKY JAMU

–  DIPLOM OD KAPELY S NABÍDKOU SPOLUPRÁCE

KLÁRA BUKÁČKOVÁ – Voda, voděnka (z pohádky S čerty nejsou žerty) – účast

III. kat.: ANNA DOSTÁLOVÁ – Creep (jazzová úprava) – DIPLOM DĚKANKY JAMU

DIPLOM OD KAPELY S NABÍDKOU SPOLUPRÁCE

BARBORA LANGOVÁ – Petr a Lucie (chanzon od H. Hegerové) – účast

JULIE VLKOVÁ – MALÝ PRINC (E. Burešová) – DIPLOM OD KAPELY S NABÍDKOU SPOLUPRÁCE

Blahopřejeme! :-)

V průběhu celého dne panovala v sále bujará nálada a nadšení. Po dozpívání Aničky Dostálové dokonce porota a diváci tleskali vestoje! To je projev největší pocty.

Při vyhlašování výsledků naši zpěváčci sklidili obrovský potlesk nejen od naší určické a němčické party rodičů, ale i od ostatních diváků. Ti ocenili v hlasování naše výkony natolik, že byla ZŠ a MŠ URČICE v závěru vyhlášena jako nejúspěšnější škola letošního ročníku LYRA – SINGING SHOW!!!

Za odměnu jsme získali zadarmo celý den v nahrávacím studiu v Třebíči, ve kterém nahrává i slavná zpěvačka Lenka Filipová a její dcera Lenny.

Velice si vážíme takového úspěchu!

Děkujeme za podporu rodičům a za skvělé zázemí naší škole, která podporuje rozvoj talentu a umění.

Mgr. Lenka Literová

PS Jablůňka