Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Chemické odpoledne na Švehlově SŠ v Prostějově

Chemické odpoledne na Švehlově SŠ v Prostějově

V úterý 12.12. 2023 jsme s žáky 8.B v rámci výuky chemie navštívili chemické laboratoře na SŠ Švehlově polytechnické v Prostějově. Ve spolupráci s panem učitelem Šrajbrem a studenty 3. ročníku zdejší školy se žáci pustili do řady efektivních chemických experimentů. Vyrobili si „Chemikova hada“ pomocí oxidu chromitého, jedlé sody a cukru a zjistili, jak prudce reaguje manganistan draselný s glycerolem. Na chvíli jsme se všichni přenesli do období oslav a vítání nového roku, kdy jsme zkoumali, jak barví plamen různé druhy kovů. Této vlastnosti se využívá v zábavní pyrotechnice při ohňostrojích. Laboratoře jsme si velmi užili, jen času na experimentování bychom příště potřebovali více.