Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Korespondenční soutěž Chemík

Korespondenční soutěž Chemík

I letos se žáci osmých a devátých ročníků v rámci chemie zapojili do korespondenční soutěže Chemík, kterou pořádá Švehlova střední škola polytechnická v Prostějově. Tato soutěž je skvělou příležitostí pro všechny, kdo mají zájem o chemii a chtějí se dál rozvíjet v této oblasti. Soutěž probíhala od října do ledna a byla rozdělena do tří kol. Podmínkou postupu do finálového kola, které proběhne 1. února 2024 v budově střední školy, bylo zapojit se do všech kol a úspěšně zdolat zadané otázky. Nejúspěšnějším řešitelem naší školy se stal Pavel Nedbal z 8. A, o druhé místo se podělila Marie KozárkováMarkétou Študentovou, obě z 8.A, a na třetím místě se umístil Martin Rosberg z 8.B. Do finálového kola tak postupuje Pavel Nedbal, ostatním gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

chemík 2023.jpeg