Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Preventivní programy „Sociální sítě“

Preventivní programy „Sociální sítě“

Od března 2024 realizujeme v naší škole sérii aktivit, které se věnují prevenci v oblasti kyberbezpečnosti. Na březnový kurz pro rodičovskou veřejnost navazují vzdělávací bloky pro žáky 8. a 9. ročníku. Do naší školy zavítali lektoři projektu E-bezpečí, který realizují odborníci z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Pro naše osmáky a deváťáky připravili přednášku, která se zaměřovala na problematiku sociálních sítí, fungování algoritmů při zobrazování příspěvků či reklam a mnoho dalšího. Probírané záležitosti vzbudily u žáků velkou pozornost. Je velmi důležité se touto problematikou zabývat, protože věková skupina našich žáků aktivně používá hned několik sociálních sítí zároveň.

Tento projekt byl podpořen z projektu O2 Chytrá škola.

Besedy budou v průběhu dubna pokračovat u mladších spolužáků.

Mgr. Tomáš Milar

18_O2_chytra-skola_CMYK_logo_basic_DARK.png

Článek: Nejpoužívanější sociální sítě v České republice | Blog | O nás -  Krytoland.cz | Krytoland pouzdra a kryty na mobil