Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informatika venku

Informatika venku

S žáky 6. ročníku jsme se v uplynulém týdnu vydali v rámci informatiky ven, abychom zúročili své teoretické vědomosti a prakticky si vyzkoušeli sběr dat v terénu a následně tvorbu tabulky a grafu.

Žáci si v rámci své skupiny rozdělili role a zaznamenávali informace, jako jsou barvy aut, značky a umístění aut v areálu i kolem školy.

Že sbírat data a shodnout se s ostatními skupinkami v počtech není zas tak jednoduché, jsme se přesvědčili při kontrole našich výsledků.

Na tuto aktivitu jsme navázali v další hodině, kdy si každý žák vytvořil tabulku a graf. Naše výtvory jsme společně zhodnotili a téma grafy zakončili diskuzí o tom, jakým způsobem nám mohou data pomoci v běžném životě, co je důležité při sběru dat a tvorbě grafů.

Snímek obrazovky 2024-04-23 103233.jpg