Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Štítky:

Zeměpisná olympiáda - výsledky

Žáci druhého stupně se ve třech kategoriích zapojili do zeměpisné olympiády. Gratulujeme úspěšným řešitelům :-).

Výsledková listina - zde.

Publikováno 29. 1. 2017 21:52

PF 2017

Přejeme všem hodně zdraví, štěstí, pohody, lásky, radostí a úspěchů v roce 2017.

45270Q.jpg

Publikováno 1. 1. 2017 12:02

Projektový den Vesmír - 4. a 5. třída

Datum konání: 13. 12. 2016

V úterý 13. prosince se čtvrťáci a páťáci vydali na vesmírnou misi. Příprava na cestu začala v osm hodin ráno ve třídách. Celá vesmírná posádka se rozdělila do několika skupin, které musely splnit připravené úkoly. V 9.30 členové posádky nastoupili do "rakety" a jakmile byli všichni připoutáni, odstartovali jsme. Cesta s cílem Planetárium Brno proběhla hladce a v 11 hodin jsme dorazili na místo určení. V planetáriu na nás čekal opravdu zajímavý program s názvem Země v pohybu.

Zde jsou postřehy některých žáků:

Marián Baňas:

Cesta do planetária byla super, jeli jsme autobusem. V planetáriu se mi program líbil. Promítali nám na strop oblohu, hvězdy, planety, měsíc a nakonec nám pustili krátký dokument. Líbilo se mi to, akorát to mohlo být delší.

Simona Gašpárková:

Celý den byl dobrý. Byli jsme v Planetáriu Brno. Dozvěděli jsme se snad všechno o vesmíru.

Štěpán Svačina:

V planetáriu to bylo super, když jste se dívali na planety, tak se vám zdálo, že se hýbete taky. Největší zábava byla, když se pohybovaly planety, protože jsem si vždycky říkal, ať se dobře držíme nebo spadneme ze židle. Prostě a jednoduše to bylo super.

David Vaverka:

Když jsme přišli do planetária, v duchu jsem si ŕekl wau. Hodně se mi to líbilo.

Simona Škrobáková:

Byli jsme v planetáriu v Brnê. Vyletěli jsme do vesmíru a pozorovali jsme planety.

Dan Valenta:

Byl to skvělý zážitek. Byli jsme v planetáriu v Brně. Doporučuji tam zajet.

David Hubík:

Den v planetáriu se mi moc lībil. Pochopil jsem vše, co jsem předtím nevěděl. Nejvíce se mi líbilo prozkoumávat vesmír.

Publikováno 15. 12. 2016 12:23

Země v pohybu - 13. 12. 2016

Datum konání: 13. 12. 2016

Dne 13. prosince se žáci 4. a 5. ročníku zúčastní vzdělávacího pořadu ve Hvězdárně a planetáriu Brno, odjezd 9.30 hod.

Země v pohybu

Představme si Zemi jako důmyslný stroj poháněný Sluncem. Bohužel k němu chybí návod na použití. Jak tedy vlastně pracuje? Co se uvnitř tohoto složitého soukolí, pojmenovaného planeta Země, vlastně odehrává? A proč je Země tak vhodná pro život? Prozkoumejme zemské klima – komplikovaný systém ovlivňující všechny živé organismy. Podívejme se na vzdušné proudy, oceány i síly, díky nimž je Země v pohybu. Zkusme odhadnout budoucnost našeho domova, jediné ve vesmíru známé obydlené planety.

V představení Země v pohybu se názorně seznámíme s koloběhem uhlíku mezi biosférou, litosférou, hydrosférou a atmosférou. V části vedené moderátorem si navíc ukážeme základní pohyby naší planety: střídání dne a noci, ročních období. Vysvětlíme si, proč Měsíc mění fáze.

Pořad Země v pohybu pochází z dílny společnosti Spitz a s úspěchem se promítá ve více než stovce digitálních planetárií celého světa. České znění namluvil Petr Štěpán. Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd

Publikováno 5. 12. 2016 13:32

Výsledky dějepisné olympiády-školní kolo

Školní kolo dějepisné olympiády 2016/2017

Tématem letošního ročníku byla osobnost Marie Terezie, její doba a její děti.

1. místo Eliška Daněčková 9. třída -   33 bodů
  2. místo Veronika Klemešová 8. třída -  31 bodů
  3. - 4. místo Hana Benešová, Pavla Pospíšilová 8. třída- 30 bodů

Maximální počet bodů byl 60.

Vítězka školního kola postupuje do okresního kola v Prostějově, které se uskuteční 17. ledna 2017.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchu!

Publikováno 5. 12. 2016 12:59

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Datum konání: 26. 11. 2016

V sobotu 26. listopadu 2016 v 16.30 hod se koná slavnostní rozsvícení vánočního stromu u Obecního úřadu v Určicích. Naše děti a žáci zde vystoupí s krátkým hudebním programem. Těšíme se na vánoční atmosféru a setkání s Vámi.

Náš sboreček zavítá v neděli se svým vystoupením i do obce Seloutky (27.11. v 16.30 hod).

Autor: Mgr. Marcela Melková Publikováno 25. 11. 2016 14:00

Slavnost Slabikáře I.B

V úterý 25. 10. proběhla Slavnost Slabikáře v I.B. Děti rodičům přednesly básničky, zazpívaly písničky, probudily písmenka, četly první slova i věty. Předání Slabikáře proběhlo slavnostně. Překvapením pro děti byla pizza a dobroty, které jim připravili rodiče.

Publikováno 1. 11. 2016 13:34

Legiovlak - 9. třída

Datum konání: 2. 11. 2016

Ve středu 2. listopadu se žáci 9. ročníku zúčastní exkurze na vlakové nádraží a seznámí se s vojenskou historií prostřednictvím Legiovlaku, čímž získají bližší povědomí o životě legionářů. Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagónů. Veřejnost má možnost navštívit vlak od 31. října do 6. listopadu.

V druhé části programu se žáci zúčastní projektového dne na SŠ Švehlově polytechnické.

Publikováno 31. 10. 2016 16:59

Halloween ve škole

Datum konání: 31. 10. 2016

V pondělí 31.10. 2016 se ponese učení ve třídách na 1. stupni v duchu Halloweenu, integrované vyučování umožní žákům získat povědomí o zahraničním svátku

porovnat jej s českou tradicí Dušiček.  Kostýmy jsou vítány.

Výuka bude integrovat tato průřezová témata:

• Multikulturní výchova
  • Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech
  • Osobnostní a sociální výchova
  • Mediální výchova

Publikováno 25. 10. 2016 14:23

Slavnost Slabikáře 1.A

Ve čtvrtek 20.10. jsme my, kluci a holky z 1.A, předvedli svým blízkým naše první čtení, básničky a zazpívali jsme pár písniček v češtině i angličtině. byly předány diplomy a Slabikáře. Odměnou se stala pizza a spousta dobrot, které napekly maminky. Hodně jsme si to užili a těšíme se na další oslavy.

Kluci a holky z 1.A

Publikováno 24. 10. 2016 17:36