Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Štítky:

Olomoucké baroko

Olomoucké baroko je fenomén, který je historikům a historikům umění velmi známý. Za tímto fenoménem se vydali po velikonočních prázdninách třídy 8.A a 8.B a přesunuly svoji výuku dějepisu přímo do terénu. V rámci projektového dne žáci absolvovali procházku centrem města, kde během několika zastavení plnili úkoly z připraveného pracovního listu. Úkolem žáků bylo také odevzdání sady fotografií barokních památek po návratu do školy.

Jedním z úkolů v pracovním listu bylo načrtnout barokní dominantu na Horním náměstí v Olomouc, sloup Nejsvětější Trojice. Řadu žáků je třeba pochválit za velmi povedené znázornění této památky :)

Pro čtenáře je zde vložen pracovní list, kde můžete nahlédnout do barokní architektury.

Všem účastníkům děkuji za jejich práci a zdárné zvládnutí celé akce :)

Mgr. Tomáš Milar, vyučující Dě 8.A, 8.B

baroko00.jpgsloup1.JPGsloup2.JPG

sloup3.JPG

Publikováno 17. 4. 2023 22:52

Pozvánka na akci Noc ve škole

Datum konání: 5. 5. 2023

Literární klub zve všechny žáky 2. stupně na akci Noc ve škole, která se ponese v duchu populárního seriálu Wednesday.

Akce se koná 5. 5. 2023 od 18.00.

Noc ve škole - Wednesday.png

Více informací o akci a přihlášky na ni u paní učitelky Müllerové.

Autor: AMü Publikováno 17. 4. 2023 21:38

Velikonoční šifrovačka

Datum konání: 3. 4. 2023

Před Velikonocemi si žáci 7. a 8. ročníku připravili v rámci informatiky 18 šifer pro žáky prvního stupně. Využili k tomu grafický nástroj Canva, který jsme zajistili pro všechny žáky školy ve verzi EDU zdarma. Žáci měli za úkol podle svého věku vyluštit 9 šifer. Za každou vyluštěnou šifru získali jedno písmenko. Ze všech písmenek nakonec poskládali slovo ŘECHTAČKA. Ti žáci, kteří úspěšně vyluštili všechny šifry, získali veselé velikonoční vykrajovátko vytištěné na školních 3D tiskárnách.

Návrh bez názvu (3).png 20230329_111109.jpg

Ukázka žákovských šifer                                                                                                3D vykrajovátka

Autor: ZJ Publikováno 13. 4. 2023 10:57

Workshopy k volbě povolání

Také v jarních měsících pokračují workshopy projektu IKAP, kde se žáci základních škol seznamují s prostředím střední školy a s vybranými středoškolskými obory. Na přelomu měsíců březen a duben se uskutečnily workshopy zabývající se italskou gastronomií a přípravou velikonočního beránka. Vzhledem k tomu, že žáci 9. ročníku již mají své přihlášky na střední školy podané, kapacitu workshopů využili žáci 7. a 8. ročníku. Pro tyto žáky budou workshopy pokračovat i nadále.

Mgr. Tomáš Milar

ikap.jpg

Autor: TM Publikováno 12. 4. 2023 23:36

Olympiáda z českého jazyka - okresní kolo

V úterý 4. 4. 2023 se konalo na ZŠ Melantrichova v Prostějově okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně 9. třídy – Eliška Brablecová a Monika Peštuková. Obě děvčata se statečně poprala s náročným zadáním olympiády a my jim tímto děkujeme za reprezentaci naší školy. Zároveň doufáme, že nabyté zkušenosti využijí při skládání přijímacích zkoušek na střední školu.

Marcela Rotterová

Dům dětí a mládeže Praha 2 | Soutěže | Olympiáda v českém jazyce

Autor: MR Publikováno 12. 4. 2023 18:12

Velikonoční tvořivá dílna

Před velikonočními prázdninami se ve třídě 2.A tvořilo. Žáci si vyzkoušeli pomocí ubrouskové techniky nazdobit vajíčka. Využili jsme i dřevěné přířezy, které nám na míru vypálila na laserové tiskárně Laserárna, které moc děkujeme za spolupráci. Všichni byli moc šikovní a domů si odnesli krásné výtvory. Posuďte sami.

1.jpg2.jpg3.jpg5.jpg7.jpg

Autor: IB Publikováno 10. 4. 2023 18:37

Velikonoční tvoření

Ve středu před Velikonocemi jsme se s třeťáky pustili do tvoření. Šili jsme velikonoční vajíčka, kuřátka a slepičky a také jsme si vyzkoušeli upéct jidáše.

IMG_1951.JPG IMG_1975.JPG IMG_1993.JPG IMG_1998.JPG

Autor: KHa,RN Publikováno 7. 4. 2023 8:41

Velikonoční korfbalový turnaj

Datum konání: 3. 4. 2023

Hody, hody, doprovody, dejte poháry malovaný, nedáte-li malovaný dejte aspoň zlatý, my to stejně příště vyhrajeme taky.

1.- 3.třída - 1. místo (obhájení Mikulášského turnaje)

4.- 5.třída - 4. místo

Jen tak dál! Sezóna sportovních soutěží je tady.

Krásné Velikonoce!

Autor: JH Publikováno 4. 4. 2023 12:03

Preventivní program Zpátky v čase

Datum konání: 4. 4. 2023

Dne 4. 4. 2023 se třída 6.B zúčastnila preventivního programu s názvem Zpátky v čase, během kterého se formou hry žáci učili řešit konfliky a zvládat vztek.

A co si žáci z programu odnesli?

„Že se nemáme vysmívat druhým!‘‘

„Že je dobré pomáhat ostatním.‘‘

„Když nastane nějaký problém, nenechám si to pro sebe a budu to řešit.‘‘

IMG_1416.jpg                                         IMG_1417.jpg

Autor: AMü Publikováno 4. 4. 2023 14:49

Krajské finále zeměpisné olympiády

Datum konání: 29. 3. 2023

Dne 29. 3. proběhlo v Prostějově krajské finále zeměpisné olympiády, na kterém naši školu reprezentoval žák 6. B Ondřej Koutný. Byla to velmi úspěšná reprezentace, neboť Ondra v krajském finále jednoznačně zvítězil. Ondrovi jménem školy gratulujeme k úspěchu a děkujeme mu za skvělou reprezentaci školy.

3635FA19-BA1C-4256-BA61-46C2D03CE689.jpegZO.jpeg

Autor: MŠ Publikováno 30. 3. 2023 14:44