Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Autor: KH Publikováno 14. 2. 2023 14:34

Klub přátel školy

Vážení rodiče,
jak jistě víte, na naší škole pracuje Klub přátel školy, který má za sebou již kus dobré práce. V tomto školním roce se klubu podařila zrealizovat skvělá aktivita v předvánočním čase. Adventní kalendář nadchl malé i velké.

Sdílíme Vám vzpomínku prostřednictvím videa: https://youtu.be/nwvNSAG8cWA

Co chystáme nového?

Můžete se těšit na tradiční Školní ples, který se bude konat 25. března 2023. Potěší nás, když přijdete mezi nás. Pokud by Vám nevyšel čas, budeme moc rádi, pokud si zakoupíte vstupenku, popř. nám přispějete nějakým dárkem do tomboly. Veškerý výtěžek z této akce bude opět využit pro děti a žáky naší školy.

Děkujeme, že nás podporujete a těšíme se na setkání!

Klub přátel školy

Autor: MM,MV Publikováno 13. 2. 2023 19:45

Valentýnské veselí - 14. 2. 2023

Valentýnské veselí - plakát na web.jpg

Publikováno 10. 2. 2023 19:57

EXKURZE - ČOV, SBĚRNÝ DVŮR URČICE

výstřižek.png

Autor: KH Publikováno 13. 2. 2023 12:13

Návštěvníci v hodině přírodopisu

Datum konání: 9. 2. 2023

Tématem hodin přírodopisu v šesté třídě jsou nyní měkkýši. Proto si žákyně 6. třídy připravily pro své spolužáky krásné povídání o jejich domácích mazlíčcích a přinesly nám plže dokonce i ukázat. Žáci se dověděli spousty informací o chovu afrických šneků, rozmnožování, a také mohli pozorovat stavbu jejich těla, krmení i změny na ulitách. Foto zde

20230209_110108.jpg 20230209_110057.jpg

Autor: ZJ Publikováno 10. 2. 2023 10:51

Moderní technologie ve výuce

Nejen v rámci hodin informatiky žáci pravidelně využívají moderní technologie k vyhledávání informací, orientaci v mapě i procvičování probraného učiva. Žáci pracují v moderních aplikacích jako je: Kahoot, Learningapps, Wordwall, Teams, Prezi, Canva, Blooket a v mnoha dalších. Využíváme k tomu mobilní zařízení – notebooky a tablety zakoupené z projektů. Kromě toho žáci pracují také s roboty Vex a Lego a nově s 3D tiskárnou. Velmi oblíbené jsou u žáků 3D brýle, ve kterých se mohou trojrozměrně podívat například na to, jak bije lidské srdce, prozkoumat červenou krvinku nebo navštívit vzdálená místa ve světě. Foto zde

20230103_102729.jpg  20230207_125304.jpg

Autor: ZJ Publikováno 10. 2. 2023 10:22

Chemická soutěž Chemík

clánek chemík obr.pngfotky chemík.gif

Autor: VS Publikováno 6. 2. 2023 18:42

MARYŠA - osmáci a deváťáci v divadle

Čtvrteční den byl už v očekávání pololetních prázdnin, a tak naši osmáci a deváťáci vyrazili do Prostějova za kulturou. Čekalo je divadelní představení Maryša od bratří Mrštíků v podání Divadla Radka Brzobohatého Praha.

První bod etikety určická mládež zvládla na 1*. Většina z nich byla krásně svátečně oděna. Ze zlobivých puberťáků se naráz stali pánové v oblecích a kravatách a dámy v šatech. Jejich outfit jim ten den nedovoloval chovat se jinak než důstojně a na úrovni. Městské divadlo v Prostějově bylo zaplněno žáky několika ZŠ a studenty ze SOŠP.

Jak víme, Maryša je zařazena do osnov a čtenářských deníků. Ve škole se nejprve žáci seznámili s obsahem, téma tragédie a realistického dramatu si probrali v pracovních sešitech, zhlédli ukázky z televizního zpracování.

Výkony herců z pražského divadla pak odměnili závěrečným potleskem.

Nyní je čeká rozbor slováckého a hanáckého nářečí, moravského folkloru, a hlavně vlastní dramatické zpracování, na které se už bezpochyby těší!

Mgr. Lenka Literová

POSTŘEHY ŽÁKŮ:

„Jsem ráda, že nežijeme v 19. století a můžeme si vybrat kluka podle sebe, a ne podle majetku a nařízení rodičů.“

„Chudák Maryša, musela být nešťastná s Vávrou. Měla od něho utéct s Franckem, který ji měl rád.“

„Nechtěl bych mít takové rodiče, jak byli Lízalovi.“

„Bylo fajn vidět se zase s našimi spolužáky, kteří už teď jsou na průmyslovce.“

„Deváťákům to moc slušelo. :-)“

Maryša 2.jpg                   Maryša 3.jpg

Maryša | celý film | Česká filmová klasika - YouTube

Autor: LL Publikováno 7. 2. 2023 21:20

Zdravá Pětka

Zdravá 5 je celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky zábavnou formou se zásadami zdravého stravování. Minulý týden se tohoto vzdělávacího bloku zúčastnili také žáci třetí, čtvrté a páté třídy. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací a rad k dodržení zdravého životního stylu.

IMG_9110.jpg  IMG_9104.jpg IMG_9098.jpg IMG_9107.jpg

Autor: KHa Publikováno 6. 2. 2023 13:49

Zimní kilometry - předání diplomů

Datum konání: 1. 2. 2023

Dnes paní ředitelka s kolegy ocenila nejlepší jednotlivce z výzvy Zimní kilometry. Vyhlášeny byly 3 kategorie - I.kategorie 1.-3. třída, II. kategorie 4.-9. třída, III. kategorie - učitelé. Na prvním místě v jednotlivých kategoriích se umístili: I. Gabriela Janečková, II. Zuzana Růžičková a III. Jakub Haas. Děkujeme všem zapojeným za aktivní účast a těšíme se na další nachozené kilometry při následujících výzvách! Podrobné výsledky zde.

3.jpg4.jpg1.jpg2.jpg

Autor: ZJ Publikováno 1. 2. 2023 11:24